به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 10میلیارد و 151میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 7هزار و 486میلیارد تومان در بیش از 902هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 19هزار و 197واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 500 هزارواحد قرار گرفت.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی پارس، سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان خراسان رضوی و گروه دارویی برکت با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3 میلیارد و 222میلیون ورقه به‌ارزش 21هزار و 199میلیارد تومان در 443هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 250واحد رشد کرد و در ارتفاع 21هزار و 557واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پلیمر آریا ساسول و آهن و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، بانک دی و پتروشیمی مارون بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید