به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار آمریکا عصر روز چهارشنبه  روی 25 هزار و 510 تومان بود اما امروز قیمت دلار آمریکا از عصر روز چهارشنبه 90 تومان پایین‌تر بود و روی 25 هزار و 420 تومان قرار داشت. دلار آمریکا مرز 25 هزار و 500 تومان را از دست داده بود.
قیمت دلار در ادامه معاملات تا 25 هزار و 380 تومان نیز پایین آمد، اما دوباره افزایش یافت و در آخرین ساعات معاملات امروز روی 25 هزار و 550 تومان قرار گرفت.
قیمت دلار به بالای مرز 25 هزار و 500 تومان بازگشت و تغییراتی مثبت را نسبت به نرخ عصر روز چهارشنبه به ثبت رساند.
222
قیمت درهم امارات که عصر روز چهارشنبه روی 6 هزار و 980 تومان بود، در شروع معاملات امروز روی 6 هزار و 950 تومان قرار گرفت و در طول معاملات رقم 7 هزار تومان را لمس کرد و در نهایت روی 6 هزار و 995 تومان قرار گرفت. قیمت درهم امروز تغییر جدی که بتواند قیمت دلار را تحریک کند نداشت.
قیمت طلای جهانی در روز جمعه تحت تاثیر آمار اشتغال در کشور آمریکا افت کرد و در نزدیکی 1760 دلار قرار گرفت. قیمت سکه امامی در ابتدای امر به این افت قیمت واکنش نشان داد و 350 هزار تومان نسبت به نرخ ظهر پنج‌شنبه پایین آمد.
22
قیمت سکه در شروع معاملات امروز 11 میلیون تومان بود. اندازه حباب قیمتی سکه بزرگ بود و سکه در مقابل کاهش قیمت مقاومت می‌کرد، در ادامه معاملات با رشد قیمت دلار سکه نیز وارد روند صعودی شد.
در معاملات امروز هرچند قیمت سکه نتوانست به بالای مرز حساس 11 میلیون و 200 هزار تومان بازگردد، اما قسمتی از افت ابتدای کار را جبران کرد و در آخرین ساعات معاملات روی 11 میلیون و 180 هزار تومان قرار گرفت.  
عرضه دلار در بازار متشکل امروز از روز چهارشنبه 61 درصد بیشتر بود و روی 6 میلیون و 980 هزار قرار داشت. این رقم به طرز معناداری از متوسط عرضه دلار که از هفت فروردین تا امروز به دست می‌آید بالاتر بود. رقم متوسط حدود 5 میلیون و 485 هزار به دست می‌آید. در نتیجه افزایش عرضه دلار احتمالا در کند شدن رود صعودی قیمت در بازار آزاد تاثیر داشت. در بازار متشکل روند حرکت قیمت بر خلاف بازار آزاد نزولی بود. احتمالا این عامل نیز در کاهش سرعت افزایش قیمت دلار موثر بود.
2222
برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار بازار آزاد معاملات امروز را نزولی آغاز کرد، اما در ادامه افزایشی شد و تغییراتی جزئی اما مثبت را نسبت به نرخ عصر چهارشنبه به ثبت رساند.
امروز عرضه دلار متشکل از روز چهارشنبه بیشتر بود و روند قیمتی بازار متشکل دلار بر خلاف بازار آزاد نزولی بود، احتمالا این دو عامل در کند شدن رشد قیمت دلار تاثیرگذار بودند.
22222
 
تحلیلگران معتقدند مارپیچ نزولی طلا می تواند قیمت ها را ۱۰۰ دلار دیگر پایین بیاورد.
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari