تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.
 کلمه کلیدی باعث می شود شانس شما برای قرار گرفتن در رتبه های بهتر گوگل افزایش پیدا کند. حالا این اتفاق چگونه میفتد؟ فرض کنید شما به عنوان یک کاربر کلمه اصول طراحی سایت را در صفحه گوگل در کادر مربوطه تایپ می کنید وسپس کلمه را سرچ می کنید بعد از آن صفحاتی برای شما می آیند که با کلمه کلیدی شما در ارتباط هستند. ولی خوب بخت و اقبال با کسانی است که در صفحه اول قرار دارند و در ۱۰لینک اول قرار گرفته اند و رقابت از اینجا تازه شروع می  شود. ما در  آژانس تبلیغات دیجیتال ریراکو سعی کرده ایم در این مقاله شما را به طور کامل با مبحث کلمه کلیدی و ابزارهای انتخاب آن آشنا کنیم. 
کلمه کلیدی همان کلمه و عباراتی است که شما در گوگل جستجو می کنید تا به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیداکنید،  پس اینکه شما کلمه کلیدی پیدا و انتخاب کنید که مخاطبان آن را سرچ کنند نیاز به دقت بسیار زیادی دارد. کلمه کلیدی می تواند یک کلمه ای باشد که در آن رقابت بسیار زیاد است مثلا تصور کنید شما کلمه لباس را جستجو کنید خوب مشخص است لباس شامل هزارنوع می شود و در حالت دیگر شما می توانید یک عبارت داشته باشید که رقابت را کمتر می کند مثلا به جای لباس عبارت فروشگاه خرید لباس در فرمانیه را انتخاب کنید که خوب در این قسمت کاملا مشخص شده است که فقط سایت لباس فروشی های فرمانیه در صفحه مشخص می شوند.
هر سایتی با توجه به موضوعی که دارد کلمه کلیدی های خود را انتخاب می کند و براساس آن کلمه کلیدی شروع به نوشتن محتوا، انتخاب عکس و …. می کنند. شما باید فکر کاربران را بخوانید و پیش بینی کنید که چه کلمه کلیدی هایی را برای رسیدن به محتوای مورد نظرشان سرچ می کنند.   با پیدا کردن کلمه کلیدی هوشمندانه و بهینه سازی سایت، شما صد هیچ از رقیبان خود جلو هستید و کمک می کند که بتوانید رتبه خوبی در گوگل داشته باشید. برای رونق بخشیدن به کسب و کار خود باید سئو مناسب داشته باشید و برای این کار می توانید به  صفحه خدمات سئو ریراکو مراجعه کنید.
ابزارهای بسیار زیادی برای پیدا کردن کلمه کلیدی مانند keyword planner ،semrush ،keywordtool.io ،ubersuggest ،google search consoleو…. اشاره کرد که در زیر به چند مورد از این ابزارها می پردازیم.
کیبورد پلنر
یکی از ابزارهای رایگان و بسیار کاربردی keywordplanner است که مربوط به خود گوگل می شود و در پنل گوگل ادز قرار دارد.  از آنجایی که گوگل میلیاردها کاربر در کل دنیا دارد چه چیزی می تواند از این بهتر باشد؟  این ابزار اطلاعات بسیار مفید و دقیقی را در اختیار شما می گذارد و بسیار قابل اعتماد است. با استفاده از این ابزار می توانید میزان جستجو و رقابت کلمه کلیدی را بررسی کنید.
برای تجزیه وتحلیل کلمه کلیدی می توانید به قسمت performance بروید و کلمه کلیدی هایی که طی سه ماه کلیک خورده اند را مشاهده کنید. یکی از مزیت های این ابزار حق انتخاب است که شما می توانید فیلتری را قرار دهید که اطلاعات کلمه کلیدی در ایران مورد نمایش قرار بگیرد. همچنین شما می توانید عملکرد و موقعیت سایت  خود را در این ابزار مورد بررسی قرار دهید.
Semrush یک ابزار بسیار معروف است که استفاده از آن به صورت رایگان بسیار محدود است و در روز بیشتر از چند کلمه نمی توانید جستجوکنید. شما در سمراش  یک لیست بلند بالا از کلمات کلیدی نخواهید داشت بلکه کلمات کلیدی را به شما نشان می دهند که رقیبان رتبه خوبی کسب کرده اند.  یادتان باشد برای ورود به سمراش نیاز به vpn  دارید.
 ماهی را هروقت از آب بگیرید تازه است. اگر شما هنوز سایتی برای کسب و کار خود ندارید اصلا نگران نباشید ما در سریع ترین زمان ممکن این کار را برای شما انجام می دهیم. اگر هم سایتی دارید که نیاز به سئو دارد و دوست دارید رتبه خوبی در گوگل کسب کنید و از این طریق  کسب و کار خود را رونق دهید و در چشم باشید کافیست با مشاوران ما در ریراکوتماس حاصل کنید. برای شناخت بیشتر می توانید نمونه طراحی سایت ریراکو را مشاهده کنید تا بیشتر با سبک کار ما آشنا شوید. 
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari