به گزارش اقتصاد نیوز، ماشین زمان روزانه به بررسی سرخط خبرهای اقتصادی ایران در 5 برشی تاریخی می کند.این بخش از سال 1350 شروع شده بود و تا 1390 بررسی شد. در واقع سال 1350 مبنا قرار داده شد و اتفاقات روز بر همین مبنا اما در ابتدای هر دهه ردیابی شد.پس از اتمام این دوره وقایع از سال 1351 شروع شد و به همین ترتیب ادامه دارد. در روز 15 مرداد این برش تاریخ از همین نقطه در سال 1351 شروع می شود و هر ده سال یک بار  وقایع این روز بررسی می شود. مهم ترین وقایع این  برش ها به وعده ساخت مسکن برای کارمندان در سال 1351 باز می گردد. سال 1361 به دلیل آنکه روز جمعه بوده مطبوعات منتشر نشده اند در سال 1371 یک بانک آلمانی 4.5 میلیارد مارک اعتبار به بانک‌های ایران اختصاص داد و…
اما قابل تامل ترین اتفاق به پیش خرید پنت هاوس در تهران باز می گردد در سال 1391 دنیای اقتصاد نوشته است در مناطقی همچون زعفرانیه پیش خرید پنت هاوس با قیمت پایه متری 11 میلیون تومان آغاز و به ازای هر طبقه بالاتر، 3 درصد به آن افزوده می‌شود. فقط برای لمس نرخ تورمی که تحمل کرده اید متوسط قیمت مسکن در منطقه 18 تهران(نعمت آباد، فلاح و..)  پس از 10 سال نزدیک به 13 میلیون و 500 هزار تومان است.با ماشین زمان امروز به گذشته سفر کنید.
*****
 
ساخت 1000 واحد مسکونی برای کارمندان وزارت کار
برای کارمندان وزارت کار هزار واحد مسکونی در شهر آرا در دست تهیه است.یک مقام وزارت کار اعلام کرد: این هزار واحد مسکونی در فضای 37 هزار متر زمین با فضای سبز احداث می‌شود. برای واحدهای مسکونی مزبور کلیه پیش‌بینی‌ها و تجهیزات لازم در نظر گرفته شده است.
آپارتمان‌هایی که در این محل ساخته خواهد شد دو نوع می‌باشد یک نوع آن 120 متر زیربنا دارد که قیمت آن حدود 88 هزار تومان پیش‌بینی شده و نوع دیگر آن 160 مترمربع زیر بنا دارد که قیمت آن حدود 112 هزار تومان برآورد شده است.
براساس مطالعاتی که شده، این ساختمان‌ها قرار است از نوع آماده یا پیش‌ساخته باشد که قطعات آن در کارخانه ساخته و در محل نصب می‌شود. پایه این ساختمان‌ها بتن مسطح است.
 
شرکت بازرگانی صنایع دستی آغاز به کار کرد
با تاسیس شرکت بازرگانی صنایع دستی ایران، از این پس کار صادرات صنایع دولتی توسط این شرکت صورت خواهد گرفت.
مهرداد وقوفی، معاون وزیر صنایع و مدیرعامل سازمان صنایع دستی ایران اظهار کرد: با توجه به مشکلات موجود در زمینه اطلاعات و شناخت لازم در امر صادرات صنایع دستی، این شرکت با عضویت تمام تولیدکنندگان صنایع دستی کشور مشتمل بر تولیدکنندگان روستایی، عشایری و شهری و همچنین تعاونی‌ها و  اتحادیه‌های آنها در سال‌جاری تشکیل شد.
وی افزود: این شرکت با اشخاص و شرکت‌های خارجی که دارای تجارب و اطلاعاتی در زمینه بازاریابی بین‌المللی هستند، همکاری خواهد کرد.
وی گفت: ایران از نظر تنوع صنایع دستی و تعداد رشته‌ها و وضعیت تکنیکی، مقام اول را در دنیا دارد و از نظر حجم تولیدات صنایع دستی نیز به همراه کشورهای هند و چین جزو 3 کشور نخست جهان به شمار می‌رود.
وی ارز حاصل از صدور صنایع دستی را طی سال گذشته به طور رسمی یک میلیارد و 100 میلیون دلار اعلام کرد.
 
اختصاص 4.5 میلیارد مارک اعتبار به بانک‌های ایران
بانک «درسدنر» آلمان معادل 4.5 میلیارد مارک اعتبار در ا ختیار بانک‌های ایران قرار خواهد داد.
تفاهم‌نامه مربوط به این موضوع به امضای کاشان، معاون بانک مرکزی و کارستن عضو هیات‌مدیره «درسدنر» بانک رسید.
این اعتبار برای صد درصد ارزش قراردادهایی که بین شرکت‌های ایرانی و آلمانی منعقد می‌شود، هزینه خواهد شد.
این اعتبار با تضمین بانک‌های ایران و تحت پوشش بیمه آلمانی «هرمس» در مدت سه تا هشت سال بازپرداخت خواهد شد.
 
طرح 2 مرحله‌ای حذف واردات گندم تقدیم هیات‌ دولت شد
مراسم جشن بزرگ خرمن استان خراسان با هدف قدردانی از تلاش کشاورزان نمونه سال زراعی گذشته و پایان برداشت گندم و جو با حضور جمع کثیری از مسوولان و کشاورزی در جلگه «رخ» تربیت حیدریه برگزار شد.
در این مراسم مهندس علی فریدونی، رئیس‌ سازمان جهاد کشاورزی خراسان نقش بخش کشاورزی در اقتصاد کشور را با اهمیت توصیف کرد.
وی افزود: راه خودکفایی گندم درگیر کردن همه بخش‌های کشور در کشاورزی است.
وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی طرح افزایش عملکرد و تولید گندم را ارائه و تقدیم دولت کرده است که در صورت فراهم شدن امکانات لازم در طی دو برنامه پنج ساله در سال 1390 ایران از واردات گندم خودکفا خواهد شد.
گندم
 
پیش‌خرید پنت‌هاوس متری 11 میلیون تومان
اگر شما هم جزو آن دسته از متقاضیان خرید مسکن هستید که با وجود تغییر شرایط قیمتی بازار، بودجه کلانی برای خرید خانه کنار گذشته‌اید بی‌شک به دنبال خانه‌ای با امکانات منحصربه‌فرد هستید خانه‌ای که امکاناتی همچون سالن ورزشی، حیاط‌سازی ویژه و سالن سینما داشته باشد شاید هم خانه‌ای با دیوارهای طلاکوب‌شده این دسته از خانه‌ها اغلب در نیمه شمالی شهر قرار گرفته‌اند و با نام «پنت‌هاوس» در فایل فروش آژانس‌های مسکن عرضه می‌شوند و به ادعای مشاوران فروش پنت هاوس با وجود آنکه این املاک امکاناتی منحصربه‌فرد دارند تعداد آنها در نیمه شمالی شهر در مناطقی همچون فرشته و زعفرانیه چندان
هم انگشت‌شمار نیستند.
به گفته مشاوران فروش، قیمت فروش این پنت‌هاوس‌ها از متری 12 میلیون تومان آغاز می‌شود و در صورتی که متقاضی خواهان پیش‌خرید آن در مناطقی همچون زعفرانیه با طراحی اختصاصی باشد قیمت پایه آن از متری 11 میلیون تومان آغاز و به ازای هر طبقه بالاتر، 3 درصد به قیمت پایه افزوده می‌شود.
لوکس‌ترین پنت‌هاوس طلاکوب‌شده پایتخت در خیابان فرشته با 450 متر زیربنا و 80 متر تراس در طبقه پانزدهم یک ساختمان قرار گرفته که دارای سقف گنبدی با ارتفاع بیش از 5 متر و پنج اتاق خواب است.
این پنت‌هاوس علاوه‌بر سوئیت و دفتر کار اداری، دیوارهای طلاکوب‌شده، طراحی منحصربه‌فرد، استخر اختصاصی داخل واحد، دو هزار متر لابی و تالار مهمانی است.
از دیگر ویژگی‌های منحصربه‌فرد این پنت‌هاوس حیاط‌سازی ویژه آن با آبشار برکه، آلاچیق و همچنین سالن ورزشی مخصوص بیلیارد و زمین تنیس است. علاوه‌بر این این پنت‌هاوس دارای سینمای سه بعدی و پنج پارکینگ اختصاصی و آسانسور اختصاصی است.
این واحد در حال حاضر متری 12 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.
مشاوران فروش پنت‌هاوس‌هایی را به مشتریان معرفی می‌کنند که علاوه‌بر این امکانات، خریدار می‌توانند مطابق با نظر خود طراحی داخل واحد را انجام دهد. یکی از این پنت‌هاوس‌ها در منطقه زعفرانیه با 7 هزار متر زمین در سه بلوک 10 واحدی برای پیش‌فروش آماده است که هر یک این واحدها 450 متر زیربنا با 70 متر تراس دارد و با قیمت پایه متری 11 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند که فروشنده برای هر طبقه 3 درصد به قیمت پایه اضافه خواهد کرد.
 
نقاشی خط 4 میلیونی آقای معاون اول
از نکات جالب توجه در نخستین نمایشگاه فروش آثار قرآنی این است که محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهور دو اثر خود با موضوع «بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم» را برای فروش به این اکسپو ارسال کرده است.
هر کدام از این دو اثر در حالی به مبلغ 40 میلیون ریال قیمت‌گذاری شده‌اند که اثری از کیخسرو خروش از اساتید به نام هنر خوشنویسی در همین اکسپو به قیمت 60 میلیون ریال به فروش گذاشته شده است.
دیگر نکته مهم در مورد این آثار، این است که اصل این دو اثر در نمایشگاه موجود نیست و معاون اول رئیس‌جمهور دو اثر خود را به‌صورت چاپ شده به این نمایشگاه ارسال کرده است.
محمدرضا رحیمی چند روز پیش با چاپ کتابی از آثار خوشنویسی خود ورود حرفه‌ای به دنیای هنر را رسما اعلام کرده بود. در مراسم رونمایی از این کتاب، محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور نیز حاضر بود.
احمدی نژاد رحیمی
در ۵ روز کاری هفته گذشته معاملات بازار با مازاد تقاضا بسته شد. آیا این روند ادامه می‌یابد؟
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari