به گزارش خبرگزاری تسنیم، مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در پیامی به‌ مناسبت فرارسیدن 17 مرداد، ضمن ارج نهادن به جایگاه شایسته خبرنگاران، اظهار کرد: «اطمینان داریم رشد و توسعه صنعت، به‌ویژه خودروسازی کشور نیازمند آگاهی، حمایت و توجه دست اندرکاران و تصمیم سازان این حوزه است که لازمه تحقق این مهم بیان واقعیت‌ها و شفاف‌سازی از سوی تلاشگران حوزه رسانه است.»
ایکوپرس- متن پیام تبریک فرشاد مقیمی به مناسبت روز خبرنگار به این شرح است:
بسم ا… الرحمن الرحیم
«سوگند به قلم و آن چه می نویسد»
درباره ارزش و اهمیت قلم و نوشتار همین بس که خداوند هستی بخش، در قرآن کریم سوره‌ای را با همین نام بر قلب مبارک پیامبر رحمت، حضرت محمد(ص) نازل فرموده است و در نخستین سطر و آیه اش نیز بر آن سوگند یاد می کند؛ در روایات معتبر نیز ارزش قلم را برتر از خون شهید توصیف کرده‌اند.
روز خبرنگار، فرصتی ارزشمند و گران‌بهاست به منظور پاسداشت مقام والای انسان‌های فرهیخته‌ای که در راه آگاهی بخشی و نشر اطلاعات، جان شیرین را همچون شمعی فروزان تقدیم میهن خود کردند. به راستی که اصحاب قلم همواره تجسم امانت‌داری، مسوولیت‌پذیری، تعهد، دلسوزی و روشنگری اذهان و افکار عمومی‌اند و در همین راستا بخش مهمی از بالندگی و پویایی یک جامعه بر گرفته از صاحبان اندیشه و قلم همان سرزمین است.
خبرنگاران و روزنامه نگاران گرامی!
شما آفریننده واژه‌ها، وجدان بیدار و تصویرگر زمان خویش هستید و همواره در لایه‌های پیدا و پنهان اجتماع حضور یافته و صادقانه در جهت زدودن تاریکی و تردید می‌کوشید تا خورشید دانایی درخشیدن آغاز کند.
رسالت اصحاب خبر و رسانه بسیار خطیر و حساس است تا جایی که براساس آموزه‌های دینی‌مان بر حق‌گویی و نهراسیدن از ملامت‌ها تاکید شده است؛ بر این اساس باور داریم حق‌گویی و مطالبه‌گری اصحاب رسانه، مجاهدتی ستودنی و فداکاری فرهنگی ارزشمندی است و ارتقای اطلاعات جامعه مرهون اهتمام و خدمات فرهنگی- رسانه‌ای دلیرمردان آوردگاه قلم است.
یقین دارم، رشد و توسعه صنعت، به‌ویژه خودروسازی کشور نیازمند آگاهی، حمایت و توجه دست اندرکاران و تصمیم‌سازان این حوزه است که لازمه تحقق این مهم اطلاع‌رسانی، بیان واقعیت‌ها و شفاف‌سازی از سوی تلاشگران حوزه رسانه است؛ همان انسان‌های شریف و دانایی که مسوولانه و خستگی ناپذیر در جهت تنویر افکار عمومی می‌کوشند.
ما در گروه صنعتی ایران خودرو، باور داریم که بخشی از اعتبار صنعت خودرو در کشور، حاصل همت اصحاب رسانه است، آن‌هایی که با خلوص نیت در تمامی عرصه‌ها مسوولیت و رسالت آگاهی‌بخشی و شفاف‌سازی و ارتقای سطح فرهنگی جامعه را پذیرفته‌اند. لذاست که همراهی و معیت رسانه‌ها و همکاران فعال در آن را ارج نهاده، آن را ضرورتی برای دستیابی به توفیق و ارتقای عملکرد می‌دانیم.
بار دیگر بر خود فرض می دانم، ضمن بزرگداشت هفدهم مرداد، روز خبرنگار را به همه آزاد اندیشان عرصه خبر و رسانه که مسوولیت بزرگ و ارزشمند اطلاع‌رسانی را در جای جای ایران عزیز بر دوش دارند، تبریک عرض کرده و از پیشگاه خداوند متعال، برای شما سفیران آگاهی، بهروزی، سرافرازی و شادکامی را خواستارم.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari