پس از انتشار گزارش قوی فرصت‌های شغلی آمریکا که سبب تقویت احتمال اعمال سیاست‌های پولی انقباضی از سوی بانک مرکزی این کشور شد، قیمت طلا در مبادلات روز جمعه آخرین روز کاری بازارهای جهانی به 1763.03 دلار در هر اونس رسید.
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، پس از انتشار گزارش قوی فرصت‌های شغلی آمریکا که سبب تقویت احتمال اعمال سیاست‌های پولی انقباضی از سوی بانک مرکزی این کشور شد، قیمت طلا در مبادلات روز جمعه آخرین روز کاری بازارهای جهانی به کمترین میزان در یک ماه گذشته رسید.
هر اونس طلا (معادل 31.132گرم) در بازارهای جهانی با 41.38 دلار کاهش 1763.03 دلار فروخته شد که کمترین قیمت از 30 ژوئن به شمار می‌رسد. اونس جهانی در آن تاریخ به 1757.70 دلار رسیده بود.
گزارش فرصت‌های شغلی آمریکا در بخش غیرکشاورزی آماری بیش از انتظار ارائه دارد و اعلام شد در ماه گذشته میلادی در این کشور 943 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.
فلیپ استریبل، تحلیلگر بازار در شیکاگو گفت: «گزارش فرصت های شغلی به بازار طلا ضربه زد زیرا اکنون بازار پیش بینی می‌کند که زمان اعمال سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو جلو بیفتد و در اوایل ژانویه احتمال اجرا شود.»
در چند روز اخیر، گمانه زنی در مورد کم کردن برنامه‌های محرک اقتصادی بانک مرکزی آمریکا در میان تحلیلگران مطرح می‌شود.
افزایش نرخ بهره بانکی، هزینه‌های نگهداری طلا به عنوان دارایی بدون بهره را افزایش می‌دهد.
انتهای پیام/ب
 

source

توسط ecokhabari