سخنگوی گمرک گفت: به دلیل درگیری‌های داخلی در کشور افغانستان، از گمرکات اجرایی و تجار درخواست می شود تا اطلاع ثانوی از ارسال حامل‌های صادراتی و ترانزیتی که قصد خروج از گمرک میلک و بازارچه گمشاد را دارند خودداری کنند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سید روح اله لطیفی،سخنگوی گمرک اظهار داشت: گمرک میلک در شهرستان هیرمند و در مقابل گمرک زرنج افغانستان  قرار دارد که با تحولات رخ داده در شب و روز گذشته در این کشور، خروج کامیون‌های ایرانی و ترانزیتی به سمت افغانستان تا اطلاع ثانوی  امکان پذیر نخواهد بود. 
وی افزود: بر اساس اعلام ناظر گمرکات استان سیستان و بلوچستان از گمرکات اجرایی خواسته شده است تا اطلاع ثانوی از ارسال هرگونه کالای صادراتی وترانزیتی به افغانستان از طریق مرز  میلک و بازارچه گمشاد خودداری کنند. 
سخنگوی گمرک در پایان تاکید کرد: کامیون های ایرانی و محموله های تجاری هم  اکنون در حال بازگشت هستند و  در صورت ایجاد هرگونه تغییری در شرایط این مرزها در روزهای آتی اطلاع رسانی خواهد شد. 
گفتنی است طی روزهای گذشته مقادیر زیادی سوخت، دارو، سرنگ و سرم قاچاق ، قبل از خروج از کشور توسط مربی سگ های موادیاب و یگان حفاظت گمرک میلک کشف و ضبط شد.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari