به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از دیلی تایمز، محمدصادق سنجرانی رئیس مجلس سنای پاکستان، در دیدار با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور جدید ایران تأکید کرد که روابط دینی، فرهنگی و اجتماعی دیرینه بین دو کشور باید زمینه ساز همکاری اقتصادی و ارتقای تجارت دو کشور شود.
در این دیدار که در حاشیه مراسم تحلیف رئیس جمهور ایران برگزار شد، یک هیئت پارلمانی از پاکستان نیز حضور داشتند.
سنجرانی پیام تبریک رئیس جمهور، نخست وزیر، پارلمان و مردم پاکستان را در مورد انتخاب رئیسی به عنوان رئیس جمهور به وی ابلاغ کرد و نسبت به همه همکاری های ممکن برای توسعه بیشتر روابط دوجانبه اطمینان داد.
رئیس سنای پاکستان گفت که روابط دیرینه فرهنگی، مذهبی و اجتماعی بین دو کشور زمینه ساز ادغام بیشتر روابط تجاری در آینده است.
بر اساس این گزارش، متأسفانه روابط تجاری و همکاری های اقتصادی بین دو کشور بسیار کمتر از ظرفیت دو کشور است. دیپلماسی پارلمانی می تواند نقش اساسی در توسعه این روابط ایفا کند. گروه های دوستی پارلمان های دو کشور می توانند استراتژی هایی را برای توسعه روابط پارلمانی و افزایش حجم تجارت تدوین کنند.
طی این دیدار، طرفین در مورد افزایش روابط پاکستان و ایران، “توسعه منطقه ای، همکاری های اقتصادی و روابط پارلمانی” به تفصیل تبادل  نظر کردند.
رئیس مجلس سنای پاکستان همچنین ابراز امیدواری کرد که تحت رهبری دکتر رئیسی، روابط دیرینه دینی و فرهنگی و تجاری بین دوکشر نزدیک تر شود.
دو طرف همچنین توافق کردند که تلاش های مشترکی را برای مقابله با چالش های فزاینده اسلام هراسی انجام دهند.
رئیس سنای پاکستان همچنین بر لزوم افزایش تبادل هیات های پارلمانی بین دو کشور تأکید کرد و گفت که باید اقدامات بیشتری برای ارتقای روابط اقتصادی و تجاری انجام شود.
رئیس جمهور ایران نیز در این دیدار تأکید کرد که موانع پیش روی تجارت منطقه ای و مشکلات پیش آمده برای تامین بی وقفه برق مناطق بلوچستان نیز فوراً برطرف خواهد شد.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari