طی ماه های گذشته شاهد افزایش قابل توجه حمل و نقل دریایی در سطح بین الملل بوده ایم و حتی قیمت ها در برخی مسیرها 4 تا 10 برابر شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، به خاطر افزایش سفارش برای حمل و نقل دریایی در برخی کشورها شاهد بالا رفتن هزینه حمل و نقل دریایی هستیم.
کار به جایی رسیده که به خاطر افزایش تقاضا از سوی مشتریان آمریکایی هزینه حمل یک کانتینر 40 فوتی از چین به آمریکا روی کشتی به 20 هزار دلار رسیده است.
در واقع نزدیک شدن به فصل خرید در آمریکا شرایط را برای بالا رفتن قیمت حمل و نقل کانتینر در دریا بیشتر فراهم کرده است.
نکته قابل توجه اینکه انتظار می رفت با شیوع نوع دلتای کرونا نه تنها قیمت ها افزایش نیابد بلکه روندی نزولی نیز در پیش گیرد. البته باید گفت که همین روند را هم در برخی کشورها شاهد بودیم اما سرمایه داران چینی شرایط را در جنوب این کشور برای بالا رفتن قیمت ها فراهم کرده اند و در حال استفاده از حمل و نقل دریایی با کانتینر برای ارسال هر چیزی از تجهیرات باشگاه های ورزشی گرفته تا قطعات یدکی خودرو و قطعات الکترونیکی هستند.
فیلیپ داماس ، مدیر عامل موسسه مشاوره کشتیرانی دروری می گوید: تمام این عوامل باعث شده تا شاهد عرضه محدود خدمات حمل و نقل دریایی از سوی شرکت های کشتیرانی در جهان باشیم و آنها بتوانند برای بردن کانتینرها 4 تا 10 برابر قیمت ها را بالا ببرند.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari