هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
یونایتدپرس گزارش داد، علایم کووید ۱۹ در بیشتر مبتلایان به این بیماری خفیف است، اما برخی از بیماران ماه‌ها با علایمی از جمله خستگی طولانی مدت، درد مداوم و تنگی نفس دست و پنجه نرم می‌کنند.
این شرایط که«کووید طولانی» نام گرفته است، تاثیر مخربی بر زندگی مبتلایان دارد و احساس خستگی حتی پس از یک پیاده روی کوتاه هم بروز می‌کند. تاکنون تمرکز روی نجات جانِ افراد در طول همه‌گیری بوده است؛ هرچند در حال حاضر این شناخت حاصل شده که برخی از افراد با عواقب بلندمدت عفونت کووید روبرو هستند.
اکنون داده های این مطالعه جدید که توسط محققان کالج کینگ لندن و روی بیش از هزار و ۷۰۰ کودک انجام شد، نشان می دهد بیش از ۹۸ درصد از کودکانی که علایم ویروس کرونا را تجربه کردند، در مدت هشت هفته بهبود یافتند.
با این حال ، ۷۷ نفر یا کمی بیشتر از چهار درصد، بیش از چهار هفته از علایم کرونا رنج بردند. به گفته محققان، این علایم اغلب خستگی، سردرد یا از دست دادن حس بویایی است.
با این حال، یافته ها نشان می دهد ابتلا به کووید طولانی مدت در کودکان کمتر از بزرگسالان رایج است و بیش از ۱۰ درصد آنها به علایم طولانی مدت کووید مبتلا می شوند.
دکتر «اما دانکن»، استاد غدد درون ریز بالینی در کالج کینگ لندن و نویسنده این مطالعه در بیانیه مطبوعاتی گفت: این موضوع اطمینان بخش است که تعداد کودکانی که علایم طولانی مدت کووید-۱۹ را تجربه می کنند، اندک است.
به گفته محققان، بسیاری از کودکان مبتلا به کووید -۱۹ علایم ندارند یا به شکل خفیف این بیماری مبتلا می شوند.
ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد و سازمان جهانی بهداشت ۲۱ اسفند ۹۸ همه گیری جهانی این ویروس را اعلام کرد.
جهش ویروس کرونا در انگلیس، بزریل، هند و آفریقا که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدیدی را در جهان به وجود آورده است.
مشروح این مطالعه در نشریه Lancet Child and Adolescent Health منتشر شده است.
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari