هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
«وحید جلال زاده»، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در خصوص سناریوی اخیر اسرائیل علیه ایران اظهار کرد: این سناریوی ناشیانه هم برای تحت تاثیر قرار دادن دوره گذار و انتقال دولت جدید طراحی شده و هم برای تحت تاثیر قراردادن فضای داخلی و به واکنش وادار کردن مقامات جدید دولت و هم اجماع سازی در منطقه علیه سیاست خارجی فعال دولت جدید که این بار خیلی ناشیانه بود و البته همین داستان، درس هایی برای ما در بر دارد.
او افزود: یکی اینکه آنهایی که فرقی بین بایدن و ترامپ قائل بودند ببینند که وزیر خارجه آمریکا در یک اتهام واهی علیه جمهوری اسلامی ایران که تازگی هم ندارد از اجماع جهانی و حرکت جهانی علیه ایران حرف می زند که نشان می دهد، در خصومت و دشمنی علیه جمهوری اسلامی فرقی بین دموکرات و جمهوری نیست و ما هم نباید بین آنها فرق قائل شویم. دوم اینکه رژیم صهیونستی اولین بار نیست که علیه جمهوری اسلامی ایران ادعاهای واهی و بی اساس مطرح می کند.
جلال زاده ادامه داد: ما در طول این ۴۲ سال کم از این داستان ها نداشتیم که بعدها در بررسی های همه جانبه و دقیق توسط سازمان های بین المللی مشخص شده که هیچ اتهامی علیه جمهوری اسلامی وارد نبوده است. اما این را هم باید بگویم که دشمن خیال نکند که ما از این اتهامات عقب نشینی می کنیم و اگر خدای ناکرده کسی  علیه  منافع جمهوری اسلامی دست از پا خطا کند در هر کجای دنیا از حقوق خود در سیاست خارجی دست نمی کشیم. دوره بزن در رویی تمام شده و با قاطعیت پاسخ محکم از سوی جمهوری اسلامی و هر گونه تعرض به منافع کشور داده خواهد شد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: رژیم صهیونستی در همین مذاکرات وین چند حرکت تروریستی و خرابکاری را انجام داد تا مذاکرات وین را تحت الشعاع قرار بدهد. حمله به نطنز، نطنز یک و دو و حمله پهبادی به یکی از مجموعه های سازمان انرژی اتمی در همین دو سه هفته اخیر  همه برای تحت الشعاع قرار دادن سیاست خارجی جمهوری اسلامی است و الان که ما در حال گذار هستیم و دولت جدید در حال شکل گیری است، قطعا اینها به زعم خودشان چالشی برای سیاست خارجی است که ایران را به واکنش وادارند و از مسیر منطقی خارج کنند که قطعا اینگونه نخواهد شد و به تعبیر شاعر عزیز «آنجا که عقاب پر بریزد از پشه لاغری چه خیزد.» 
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari