به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، خطوط هوایی عراق روز پنجشنبه طی بیانیه‌ای در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد که پروازهای خود به پایتخت بلاروس را به مدت یک هفته متوقف کرده است.
در این بیانیه بدون ذکر دلیل تعلیق پروازها آمده است: ما توجه مسافران عزیز را به این واقعیت جلب می کنیم که پروازها به شهر مینسک در بلاروس از 5 آگوست 2021 به مدت یک هفته متوقف می شود. در عین حال، پروازهای آینده به عراق (از بلاروس) همچنان طبق برنامه انجام خواهد شد.
پیش از این، کانال تلگرامی فرودگاه بین المللی مینسک گزارش داده بود که خطوط هوایی عراق پروازهای بصره-مینسک را که قرار بود روز پنجشنبه انجام شود، لغو کرده است. دلایل آن نیز مشخص نشده است.
آنتون بیچکوفسکی، سخنگوی آژانس کنترل مرزی بلاروس روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری تاس اعلام کرد که افسران بلاروس یک مرد “با ظاهر شرقی” را با وضعیت وخیمی در نزدیکی مرز لیتوانی کشف کردند، وی بعداً در هنگام دریافت کمک های اولیه جان باخت.
مشخص شد که این مرد یک شهروند عراقی است. در تاریخ سوم آگوست آژانس کنترل مرزی بلاروس اعلام کرد که حدود 40 فرد خارجی “توسط نماینده کشور همسایه” “به اجبار به بلاروس اخراج شدند”.
این سخنگو در ادامه گفت که این افراد دارای جراحات با شدت های مختلفی بودند، آنها به لحاظ روحی و روانی تحت فشار شدید قرار گرفته بودند.
آرویداس آنوساوسکاس و آگنه بیلوتایت، وزیر دفاع و وزیر امور داخلی لیتوانی اعلام کردند که گزارش درباره یک مهاجر عراقی که در مرز لیتوانی و بلاروس پیدا شده و پس از ضرب و شتم شدید کشته شده است یک اقدام تحریک آمیز است که از سوی مینسک طراحی شده است.
الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس روز پنجشنبه لیتوانی را متهم کرد که اجازه ورود مهاجران را نمی دهد و “افراد نیمه جان را به بلاروس باز می گرداند”.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari