به گزارش خبرگزاری تسنیم، چنگیز جوادپور اظهار کرد: بر اساس هماهنگی و پیگیری های صورت گرفته از سوی وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با وزارت بهداشت؛ واکسیناسیون سراسری دریانوردان از شنبه (16 مردادماه) آغاز می‌شود و پیش از این نیز در برخی بنادر کشور، واکسیناسیون دریانوردان کلید خورده است.
وی افزود: بر اساس پیگیری های صورت گرفته، اسامی و اطلاعات 85 هزار دریانورد اعم از دریانوردان اقیانوس پیما، دریانوردانی که سفرهای ساحلی انجام می دهند و نیز همکاران حوزه دریایی ارائه و در سامانه مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بارگذاری شد.
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه اولویت‌بندی واکسیناسیون دریانوردان علیه ویروس کرونا به گونه‌ای است که شرایط سنی لحاظ نخواهد شد، توضیح داد: با توجه به شرایط متفاوت حوزه حمل و نقل دریایی، با توجه به اینکه دریانوردانی که به سفرهای دریایی اعزام می شوند همواره در دسترس نیستند و باید زمانی که در کشور حضور دارند نسبت به واکسیناسیون آن‌ها اقدام کرد، بنابراین وزارت بهداشت پذیرفت که شرط سنی در رابطه با واکسیناسیون دریانوردان مدنظر قرار نگیرد.
جوادپور ادامه داد: از شنبه؛ 16 مرداد ماه سال جاری دریانوردان می توانند نسبت به ثبت نام و تزریق واکسیناسیون در سامانه وزارت بهداشت اقدام کنند.
وی در مورد اینکه چه واکسنی  برای دریانوردان تزریق خواهد شد، افزود: خواسته ما این است که برای دریانوردان اقیانوس پیما، واکسن‌های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی (WHO) تزریق شود.
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته با ادارات‌کل بهداشت و درمان‌ و نیز دانشگاه‌های علوم پزشکی استان ها، از چند روز قبل واکسیناسیون  دریانوردان در بنادر بوشهر، امام خمینی (ره)، خرمشهر، آبادان و چابهار آغاز شده است، گفت: در بندر شهیدرجایی نیز که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است از شنبه 16 مردادماه واکسیناسیون دریانوردان آغاز می‌شود.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari