رئیس نمایندگی جمهوی اسلامی ایران در لندن مقر سازمان بین المللی دریانوردی در نامه ای به دبیر کل این سازمان خبرسازی های اخیر علیه صنعت دریایی ایران را محکوم کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل سازمان بنادر و دریانوردی، در پی دروغ سازی های اخیر علیه امنیت دریایی منطقه خلیج فارس و دریای عمان، محسن بهاروند سفیر ایران در لندن در نامه‌ای به دبیر کل سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) این خبرسازی را محکوم کرد.
رئیس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در لندن به عنوان مقر سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) ضمن محکوم کردن خبر سازی‌های دروغین در مورد اقدامات ایران برای آسیب زدن به امنیت دریانوردی در خلیج فارس و دریای عمان، از جامعه بین‌المللی درخواست کرد که برای مقابله با این مواضع بی ثبات کننده، همکاری کنند.
بهاروند در این نامه ضمن رد همه اتهامات بی پایه و اساس که همگی با انگیزه‌های سیاسی و به منظور ایجاد بی ثباتی و آسیب وارد آوردن به امنیت و سلامت دریانوردی، مطرح شده‌اند، تعهد کشورمان را به حفظ امنیت و ایمنی دریانوردی یادآوری کرده و نوشته است: ما معتقدیم که حفظ امنیت دریانوردی در جهت منافع ایران و جامعه بین‌المللی است.
این دیپلمات ارشد کشورمان در ادامه این نامه خاطرنشان کرده که رفتارهای ماجراجویانه و مغرضانه تعداد خاصی از کشورها، با زبانی آمیخته با زور و تهدید، علیه جمهوری اسلامی ایران، نه تنها ناقض اصل عدم توسل به زور برای مبنای منشور سازمان ملل متحد است، بلکه امنیت دریانوردی بین‌المللی را در درازمدت در منطقه به خطر می‌اندازد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس در پایان این نامه از همه کشورها و بازیگران بین‌المللی که متعهد به اصول پذیرفته شده حقوق بین‌الملل، شامل کنوانسیون سازمان بین‌المللی دریانوردی مرتبط با امنیت و ایمنی کشتیرانی هستند، درخواست کرده که این رفتارهای بی ثبات کننده در منطقه را محکوم کرده و با حسن نیت در جهت تأمین امنیت دریانوردی در همه آبراه‌های بین‌المللی شامل خلیج فارس و دریای عمان همکاری کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari