به گزارش اقتصادنیوز ، علیرضا زاکانی به عنوان گزینه نهایی شهردار ی تهران از سوی منتخبان ششم انتخاب شد . در این رای گیری در دور  اول او 9 رای آورد که در دور دوم سبد رای پیرهادی نیز به زاکانی افزوده شد و با 12 رای به عنوان گزینه نهایی معرفی شد . 
 از عصر امروز راه‌یافتگان شورای ششم پس از انتخاب هیات‌ رئیسه‌ِ شورای شهر و بازگشت چمران 80 ساله به ریاست شورا و پرویز سروری به‌عنوان نایب ‌رئیس وارد انتخاب شهردار شدند.  
براساس شنیده‌ها از منابع مطلع در داخل جلسه انتخاب شهردار در رای گیری نخست علی زاکانی 9 رای، مازیار حسینی 8 رای و محسن پیرهادی 3 رای آوردند. همچنین پس از این رای‌گیری فضای جلسه کمی متشنج شده و مباحثه برای انتخاب شهردار همچنان ادامه دارد. طرفداران مازیار حسینی در توئیتر به برخی بی‌اخلاقی‌ها برای رسیدن به صندلی شهرداری اشاره کرده‌اند. وحید نوروزی در توئیتی نوشته است: مگر صندلی سبز خیابان بهشت چقدر ارزشمند است که اینقدر بی‌اخلاقی می‌کنند. مازیار حسینی، علی زاکانی و محسن پیرهادی هر سه متعلق به این نظام هستند و هر کدام هم ویژگی‌های خاص خود را دارند.
زاکانی شهردار تهران می شود
با توجه به رای‌گیری اولیه و ریخته شدن  رای جوانان حزب‌الهی و انقلابی نزدیک به قالیباف به سبد رای زاکانی عضو حزب رهپویان نشانه های  اختلاف و شکاف میان طرفداران قالیباف نمایان شد . 
دو گروه با دو دیدگاه در کنار قالیباف حضور دارند؛ یک گروه جوانان حزب‌اللهی و انقلابی و گروه دیگر تکنوکرات‌هایی هستند که در این سال‌ها پروژه‌های موردنظر قالیباف را در شهر تهران اجرایی کردند.
 در حالی که رای گیری نهایی و نام گزینه برگزیده اعلام شده سخنگوی منتخبان بدون اشاره به نام زاکانی گفته است که با توجه به مصوبه جلسه امروز مقرر انتخاب شهردار تهران به جلسه فردا و صحن در شورا موکول شود.
 
قیمت طلا به آمارها حساس شده است به همین دلیل با آمارها متفاوت روند متفاوت به خود گرفته است. قیمت بیت کوین پشت سطح ۴۰…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari