شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در آخرین روز معاملات با افزایش 30 هزار و 414 واحدی روبه‌رو شد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته با رشد 30 هزار و 414 واحد به رقم یک میلیون و 406 هزار و 60 واحد روبه‌رو شد.
همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش 2574 واحد به رقم 403 هزار و 264 واحد رسید.
ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 651 هزار میلیارد تومان رسید.
معامله‌گران امروز در آخرین روز معاملات با 9.3 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 841 هزار فقره معامله و به ارزش 7384 میلیارد تومان داد و ستد کردند.
امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 2.2 درصد رشد کردند و این دو شاخص با معیار هموزن 0.64درصد رشد کردند.
شاخص آزاد شناور امروز 1.5 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 2.2 درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم 2.23 درصد افزایش یافتند.
امروز نمادهای شاخص‌ساز در بورس شامل پتروشیمی خلیج‌فارس، ملی‌مس، شستا، هلدینگ معدنی خاورمیانه، گل‌گهر، چادرملو، و هلدینگ نفت و گاز و پترشیمی تأمین بوده‌اند.
در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با 281 واحد رشد به رقم 20 هزار و 193 واحد رسید.
ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 103 هزار میلیارد تومان رسید.
معامله‌گران امروز بیش از 4 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 438 هزار فقره معامله و به ارزش 3 هزار و 394 میلیارد تومان داد و ستد کردند.
امروز نمادهای آریا ساسول، گهرزمین، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی مارون، پتروشیمی تندگویان، بیمه تجارت نو و گروه توسعه مالی مهر آیندگان بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس ایران را داشته‌اند.
به گزارش فارس، با توجه به اینکه اکثر شرکت‌های بورسی و فرابورسی در ایام برگزاری مجامع سود تقسیم کرده‌اند این امر نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری درازمدت در بورس بالاخره بازدهی خود را خواهد داشت اما باید همواره با انتخاب پرتفوی مناسب و توزیع ریسک بیشترین بازدهای و کمترین ریسک را در این بازار دنبال کنیم.
بانک صادرات بعد از سه سال زیان‌دهی امسال به سوددهی رسیده و برای هر سهم 11 ریال سود داده در حالی که برای هیأت مدیره 500 میلیون تومان پاداش در نظر گرفته است. 
انتهای پیام/ب

source

توسط ecokhabari