به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف عصر امروز با حموده صباغ رئیس مجلس سوریه دیدار و گفت وگو کرد.
قالیباف در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از سفر هیات پارلمانی سوریه به کشورمان اظهار کرد: تبادل هیات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی میان دو کشور نشان دهنده عمق روابط راهبردی تهران و دمشق است.
وی در ادامه افزود: پیرو سفر هفته گذشته به سوریه تاکید می کنم که دولت و پارلمان جدید جمهوری اسلامی ایران دور تازه ای از روابط را در سطح عالیتر با کشورهای همسایه بالاخص کشورهای اسلامی خواهد داشت و در آینده نزدیک شاهد این امر خواهید بود.
رئیس قوه مقننه گفت: امیدوارم مجموع مذاکرات سفر اخیر ما به سوریه تا پیگیری های مجدانه دولت ها و مجالس دو کشور به زودی محقق شده و به مرحله عملیاتی برسد.
قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: دولت جدید جمهوری اسلامی ایران و مجلس شورای اسلامی تاکید ویژه ای بر توسعه روابط به ویژه تبادلات اقتصادی با دولت سوریه دارند.
رئیس مجلس سوریه نیز در این دیدار گفت: برای من جای بسی افتخار است که بشار اسد شخصاً من را به عنوان نماینده خود برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری به ایران اعزام کرده است.
وی افزود: در دیدار با آیت الله سید ابراهیم رئیسی به سفر موفقیت آمیز اخیر جنابعالی به سوریه اشاره کرده و امیدواریم تبادل هیات ها و رایزنی های مستمر به تقویت و تحکیم ارتباطات منجر شود.
رئیس مجلس سوریه با اشاره به روابط دیرینه میان دو کشور تاکید کرد: روابط میان ملت و دولت سوریه بسیار عمیق بوده و این مسئله زمینه های مناسبی برای گسترش روابط تجاری فراهم می آورد.
صباغ ادامه داد: مجالس ایران و سوریه نقش مهمی در استحکام و گسترش مناسبات فیمابین دارند، زیرا رهبران دو کشور تاکید ویژه ای بر تحکیم و تعمیق ارتباطات دارند.
رئیس مجلس سوریه در پایان گفت: حضور هیات پارلمانی سوریه در مراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران نشان دهنده عزم و اراده ویژه دولت و پارلمان سوریه برای توسعه و گسترش مراودات با ایران است.
وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و عباس گلرو رئیس کمیته روابط خارجی و نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه نیز در این دیدار حضور داشتند.
اقتصاد نیوز: قیمت سکه پس از تحلیف رئیس جمهور چه واکنشی دارد؟ این واکنش با نگاهی به دو تحلیف گذشته در سال های ۹۲ و ۹۶…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari