به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،‌ اعلام حضور امانوئل مکرون و همسرش در یک اقامتگاه تابستانی سبب شد توجه رسانه‌ها به این مکان جلب شود.
چند روز پیش رسانه‌های فرانسه از ورود امانوئل مکرون به این مکان زیبا خبر داده و اعلام کردند قرار است وی تحولات مرتبط با کرونا را از این اقامتگاه تابستانی اش دنبال کند.
«Fort de Brégançon» یک اقامتگاه تابستانی برای روسای جمهوری فرانسه در شهرستان ور (Var) در ناحیه «پروانس آلپ-کوت دازور» در جنوب کشور فرانسه است که از سال ۱۹۶۸ خلوتگاهی برای رؤسای جمهور فرانسه بوده است.
این مکان عبارت است از قلعه‌ای که تاریخ آن به زمان قرون وسطی می‌رسد و در ارتفاع ۳۵ متری (۱۱۵ فوتی) بالای سطح دریا در جزیره‌ای در ناحیه «Riviera» واقع شده است.
این منطقه با یک راهگذری کوچک به سرزمین اصلی در کمون «بورمس لم میموساس» در بخش VAR متصل می‌شود. این قلعه از زمان ریاست جمهوری شارل دوگل (متولد ۱۸۹۰ و درگذشت در تاریخ ۱۹۷۰) به عنوان اقامتگاه رؤسای جمهور در فرانسه انتخاب شد.
نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور سابق فرانسه و همسرش سیسیلیا در آن زمان تنها یک بار از این اقامتگاه تابستانی استفاده کردند؛ همچنانکه فرانسوا اولاند و شریک زندگی اش نیز تنها یکبار از این مکان استفاده کردند و بعد از آنکه مشخص شد این مکانی، به راحتی برای عکاسان و خبرنگاران مکانی قابل دسترس است، از آن دیگر استفاده نکردند.
در سال ۲۰۱۳ اعلام شده بود که قرار است برای کاهش هزینه‌های دولت، این مکان، به اثری ملی تبدیل شده و در برابر عموم بازگشایی شود. هزینه نگهداری و کارکنان این اقامتگاه به ۲۰۰ هزار یورو در سال می‌رسد.
سال گذشته مکرون تعطیلات تابستانی خود را به سبب انفجار بندر بیروت که بیش از ۲۰۰ کشته برجای گذاشت، نیمه کار گذاشت و پس از دو روز به لبنان سفر کرد.

نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور سابق فرانسه
سال گذشته مکرون تعطیلات تابستانی خود را به سبب انفجار بندر بیروت که بیش از ۲۰۰ کشته برجای گذاشت، نیمه کار گذاشت و پس از دو روز به لبنان سفر کرد.


حجم مبادلات دلار امروز بسیار محدود بود. بازار انتظار اولین هفته کاری دولت جدید را می‌کشد.
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari