به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، آیین تحلیف ششمین دوره شورای شهر تهران با حضور برخی از مسئولان در حالی برگزاری است.
آیین تحلیف ششمین دوره شورای شهر تهران، صبح امروز (پنجشنبه 14 مرداد) آغاز شد.
در این مراسم ،انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور، سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران، حجت الاسلام سیدرضا تقوی نماینده مردم تهران در مجلس، عیسی فرهادی فرماندار تهران، حسین توکلی فرماندار شهرستان ری، سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان شمیرانات، پیروز حناچی شهردار تهران و  اعضای جدید شهر تهران (مهدی چمران، پرویز سروری، نرجس سلیمانی، محمد آخوندی، حبیب کاشانی، ناصر امانی، مهدی پیرهادی، مهدی بابایی، سید جعفر تشکری هاشمی، سید احمد علوی، مهدی عباسی، مهدی اقراریان، علیرضا نادعلی، احمد صادقی، سید محمد آقا میری، میثم مظفر، زهرا شمس احسان، نرگس معدنی پور، علی اصغر قائمی، سوده نجفی، جعفر بندی شریبانی ) در دوره ششم حضور دارند.
عیسی فرهادی فرماندار تهران در آیین تحلیف ششمین دوره شورای شهر تهران، اظهار کرد: از تلاش های شبانه روزی شورای پنجم به ریاست محسن هاشمی تقدیر می کنم. همچنین از تلاش های پیروز حناچی شهردار تهران قدردانی می کنم و این مراسم به میزبانی استانداری تهران تشکیل شده است.
وی افزود: در ابتدا درخواست می کنم که از آقایان مهدی چمران، جعفر شربیانی و نرجس سلیمانی به عنوان هیئت رئیسه سنی شورای ششم در جایگاه قرار بگیرند تا مراسم را به صورت رسمی آغاز کنیم.
فرماندار تهران خاطر نشان کرد: معمولا در جلسات تحلیف در آغاز شورا یا مجلس گزارشی از انتخابات داده می شود و انتخابات در تهران از حساسیت بالایی برخوردار است و رای بالایی نیز دارد و اگر همراهی و همکاری دستگاه های مختلف بویژه شورا و شهرداری تهران نباشد قطع به یقین ما در فرآیند انتخابات با مشکلاتی روبرو خواهیم بود که در دوره های گذشته این همکاری وجود داشت و مشکلی وجود نداشت.
فرهادی گفت: در تهران کاری که انجام شد در سال 1396 ما 4 هزار و 4 شعبه داشتیم که در این انتخابات 290 به آن افزایش یافت و به 4 هزار و 294 شعبه افزایش یافت و با توجه به شرایط کرونایی نیز تمهیداتی در نظر گرفته شد و برای نخستین بار کمیته بهداشت وارد و بیش از 3 هزار بازرسی در شعب فرایند انتخابات بازرسی صورت گرفت.
وی افزود: افزایش واحدهای سیار و واکسیناسیون عوامل اجرایی و توزیع 24 میلیون برگه تعرفه و 4 انتخابات همزمان برای نخستین بار در تهران داشتیم که کار بسیار سخت و دشواری بود و یک انتخابات محلی با نظارت مجلس و یک انتخابات ریاست جمهوری با نظارت شورای نگهبان را برگزار کردیم.
فرهادی گفت: به هر حال کار بسیار ارزشمندی انجام گرفت و ماحصل این انتخابات اعضای شورای شهر فعلی است که در جلسه حاضر شدند و انتخابات با نظارت کافی برگزار شد. همچنین باید به همکاری شورای پنجم در طول دوره گذشته اشاره کرد و 319 جلسه شورا برگزار کرد و 866 مصوبه داشت با عنوان های مختلف که برخی از این مصوبات زیرمجموعه هایی داشت و 77 مصوبه از این تعداد مورد اعتراض کمیته تطبیق فرمانداری قرار گرفت که در نهایت 16 مصوبه به هیئت اختلاف وزارت کشور ارسال شد و از این تعداد 14 مصوبه مورد تایید قرار گرفت و دو مصوبه نیز نظر شورای شهر تامین شد.
شرایط بازار در سال جاری نسبت به سال های ۹۶ و ۹۲ تفاوت زیادی دارد. ریسک های بیشتری اقتصاد ایران را تهدید می کند توجه به…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari