مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روزهای ۱۷ و ۱۸ مرداد آسمان در اغلب نقاط کشور صاف است، گفت: تا اوایل هفته پیش‌ِ رو در اردبیل و سواحل خزر ۴ تا ۸ درجه افزایش دما داریم.
‌صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: در دو روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌هایی نظیر زنجان، کردستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،تهران، البرز، گلستان قزوین، گیلان، لرستان و فارس رشد ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.
وی ادامه داد: در مناطقی که ذکر شد، روز شنبه 16 مرداد بارش‌ها ادامه دارد و در استان‌های واقع در شمال‌غرب و غرب کشور بر شدت بارش‌ها افزوده می‌شود. 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روزهای 17 و 18 مرداد آسمان در اغلب نقاط کشور صاف است و فقط در برخی نقاط اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده و گاهی رعد و برق داریم.
ضیائیان ادامه داد: تا اوایل هفته پیش‌ِ رو در نیمه شمالی کشور روند دما افزایشی است که در اردبیل و سواحل خزر این افزایش دما 4 تا 8 درجه خواهد بود. 
وی اضافه کرد:‌ در پنج روز آینده در برخی نقاط شمال‌ شرق و شرق کشور همچنین جنوب‌ شرق و مرکز کشور به ویژه زابل و خراسان جنوبی وز‌ش باد شدید، خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده شهرکرد با کمینه دمای 12 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 47 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود. 
ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا قسمتی ابری، بعدازظهر نیمه‌ابری با بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 34 و 25 درجه خواهد بود.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari