مایکروسافت همه کارمندان خود را ملزم خواهد کرد برای ورود به دفاتر آمریکایی این شرکت که در سپتامبر بازگشایی می شوند، به واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا بپردازند.
به گزارش ایسنا، این غول نرم افزاری همچنین به دنبال بررسی گواهی واکسیناسیون فروشندگان و مهمانانی است که در ساختمانهای مایکروسافت حضور پیدا می کنند.
این اقدام مایکروسافت یک هفته پس از الزامی شدن واکسیناسیون کارمندان سازمانهای دولتی و سایر شرکتهای فناوری آمریکا در واکنش به افزایش شیوع کرونای دلتا اعلام شده است.
مایکروسافت اعلام کرد تاسیسات آمریکایی این کشور زودتر از چهارم اکتبر بازگشایی کامل نخواهند شد. برنامه قبلی مایکروسافت بازگشایی در هفتم سپتامبر بود. تاسیسات این شرکت در مارس سال ۲۰۲۰ بسته شدند. شرکتهای اپل و گوگل هم بازگشایی دفاتر خود را به تاخیر انداخته اند.
کارمندان معدودی در چند ماه گذشته به دفاتر آمریکایی بازگشته اند. بسیاری از کارمندان به دنبال دورکاری دائمی هستند. مایکروسافت سال گذشته متعهد شد به همه کارمندانش اجازه دهد به صورت نیمه وقت دورکاری کنند و کارمندان این شرکت می توانند از مدیرانشان برای دورکاری تمام وقت یا نقل مکان به منطقه دیگری اجازه بگیرند.
سخنگوی مایکروسافت اعلام کرد کارمندانی که دلیل مذهبی یا شرایط پزشکی خاصی دارند، می توانند از اقامتگاههای ویژه ای بهره مند شوند و کارمندانی که مراقبت از افراد دارایی نقص ایمنی یا کودکانی که واجد دریافت واکسن نیستند را برعهده دارند، می توانند تا ژانویه به دورکاری ادامه دهند.
بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، فیس بوک و گوگل در میان شرکتهایی هستند که واکسینه شدن کارمندانشان برای بازگشت به دفاتر را الزامی کرده اند. از ۱۸۱ هزار کارمند مایکروسافت، ۱۰۳ هزار نفر در ایالات متحده کار می کنند.
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari