دولت انگلیس اخیراً یک نرم‌افزار عرضه کرده که افراد را مجبور می‌کند در صورت برخورد با یک فرد کرونایی خودرا 10 روز قرنطینه کنند اما تبعات اجرایی آن باعث بروز کمبود مواد غذایی و بنزین در این کشور شده است.
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از راشاتودی، اخیراً دولت انگلیس با عرضه یک نرم‌افزار استراتژی جدیدی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در پیش گرفته است. 
مردم این کشور باید یک نرم‌افزار روی گوشی‌های هوشمند خود نصب کنند و در صورتی که مشخص شود با یک مبتلای به کرونا برخورد داشته‌اند خود را 10 روز قرنطینه کنند اما به نظر می‌رسد کارکرد این نرم‌افزار در حال ایجاد کمبود موادغذایی و بنزین در این کشور است و پتانسیل آن را دارد که تأثیر منفی جدی بر عملکرد اقتصاد این کشور بگذارد.
مکس کایزر و استیسی هربرت، دو کارشناس آمریکایی شبکه تلویزیونی راشاتودی می‌گویند، رسانه‌های انگلیسی مدعی هستند که این سیاست ردیابی و تعقیب باعث شده تا نظام زنجیره تأمین کالاها در این کشور مختل شده و بسیاری از بخش‌های ضروری اقتصاد انگلیس از جمله بخش تولید مواد غذایی و توزیع سوخت حالا با کمبود کارگر مواجه هستند.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari