نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، گره از کار فعالان اقتصادی باز می‌کند.
سید احسان خاندوزی، عضو کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در مجلس گفت: یکی از قدم‌هایی که از سال گذشته مجلس یازدهم برای کاهش هزینه مبادله و سهولت آغاز به کار کسب و کارها در اقتصاد برداشت، تدوین طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار بود که کلیات آن سال گذشته و جزئیات آن امسال در کمیسیون به تصویب رسید.
وی افزود: در حال حاضر نمایندگان مجلس تا ۱۶ مرداد ماه وقت دارند پیشنهادات خودشان در رابطه با این طرح را در سامانه قوانین مجلس ثبت کنند تا بعد از آن در ماه‌های پیش رو شاهد آن باشیم که طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.
این نماینده مجلس با اشاره به اهمیت این طرح گفت: با توجه به اینکه با تصویب و اجرای طرح تسهیل گره از کار بسیاری از فعالان اقتصادی بازخواهد شد، نمایندگان مایل هستند که از طریق اختیار ماده ۱۰۰ آئین نامه داخلی مجلس که در آن امکان اولویت بخشی به طرح‌های عادی وجود دارد، این طرح را زودتر در صحن علنی مجلس مطرح کنند.
خاندوزی تصریح کرد: بر این اساس نمایندگان با جمع آوری امضا به دنبال این هستند تا طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار با سرعت بیشتری به صحن برسد. البته بعد از جمع آوری ۵۰ امضا هم زمان دقیق بررسی طرح در صحن مشخص نیست و بستگی به تصمیم هیأت رئیسه مجلس دارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari