به گزارش خبرگزاری تسنیم، اقبال شاکری با اشاره به قوانین مغفول مانده حوزه مسکن و حمل و نقل در دولت‌های گذشته، اظهار کرد: متاسفانه قوانین مهمی نظیر، قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، مالیات برخانه های خالی، تولید سالانه 450 هزار واحد مسکونی و نیز اجرای طرح جامع حمل و نقل بر اساس قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه به دلیل بی‌توجهی دولت‌ها نسبت به انجام کارهای اساسی و زیرساختی، مغفول مانده و به درستی اجرایی نشده است.
وی افزود: عدم نظارت درست و سامانه محور بر اجرای قوانین یکی از مواردی است که موجب شده قانون‌ها به مرور  زمان به فراموشی سپرده شده و یا به دلیل کم کاری دولت‌ها و بهانه‌های متفاوت اجرایی نشود.
وی ادامه داد: همچنین از جمله دلایل عدم اجرای قوانین، عدم توجه وزارتخانه‌ها به کارهای اساسی و زیرساختی و مشغول شدن به کارهای اجرایی و روزمره و نیز عدم هماهنگی و همکاری دستگاه‌های اجرایی بوده است چرا که برخی از قوانین نیازمند تشکیل شورای عالی و یا تدوین آیین نامه اجرایی هستند و در اثر بی توجهی و فاقد اولویت قرار دادن آنها، بلاتکلیف می‌مانند. از طرفی برخی قوانین به دلیل برنامه ریزی نامناسب و سختی اجرا به بهانه های مختلف ناقص اجرا و رها شده اند. 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طبق گزارش دیوان محاسبات بعد از گذشت 4 ماه از سال تنها 15 درصد احکام در موعد مقرر و به صورت کامل اجرایی شده که بسیار پایین و نگران کننده است، اظهار کرد: متاسفانه دهها قانون به دلیل عدم تدوین آیین نامه، اجرایی نشدند از این رو امیدوارم با اهتمام نمایندگان مجلس یازدهم و رئیس جمهور منتخب و نیز انتخاب مناسب وزرا، بسیاری از قوانین رها شده، به درستی اجرایی شوند.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari