معاون پیش‌بینی و هشدار هواشناسی گفت: در پنج روز آینده در نیمه شرقی کشور به ویژه زابل و خراسان جنوبی در برخی ساعات وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.
محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت:‌کماکان در پنج روز آینده در برخی نقاط نیمه شرقی کشور به ویژه خراسان جنوبی و زابل در برخی ساعات وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا خواهیم داشت.
وی افزود:‌ از امروز تا اوایل هفته آینده در سواحل خزر و اردبیل دما 5 تا 8 درجه افزایش می‌یابد. 
معاون پیش‌بینی و هشدار هواشناسی بیان کرد:‌ در سه روز آینده در برخی نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، همدان، کردستان، کرمانشاه، زنجان،‌ اردبیل، مرکزی، لرستان، اصفهان، یزد، تهران، البرز، قزوین، سمنان، مازندران، گلستان، کرمان، فارس، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. 
معاون پیش‌بینی و هشدار هواشناسی ادامه داد: روزهای 16 و 17 مرداد در برخی نقاط شمال‌غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز مرکزی، غرب و جنوب‌غرب کشور بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت:‌ آسمان تهران فردا نیمه‌ابری همراه با وزش باد با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 34 و 24 درجه خواهد بود.
اصغری اضافه کرد:‌روز آینده شهر کرد با کمینه دمای 14 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 48 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود.
انتهای پیام/ب

source

توسط ecokhabari