به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یک مقام ارشد آلمانی که در مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین مشارکت دارد، گفت که مذاکرات حساس درباره احیای توافق هسته ای حدودا دو هفته از رسیدن به یک توافق در ماه ژوئن فاصله داشت اما چندین مورد پیچیده هنوز حل نشده باقی مانده اند. 
این مقام آلمانی که نامش فاش نشده در این راستا بیان کرد: در ماه مارس عزم ما و دوستان آمریکایی مان بر این بود که این کار به زودی انجام شود. بیش از چیزی که فکرش را می کردیم زمان برد. اما فکر می کنم در ماه ژوئن با دو هفته دیگر از مذاکرات جدی و اراده سیاسی می توانستیم به آن دست یابیم. تا آن موقع، پیش رفتی که انجام شده بود، «بسیار قابل توجه بود». 
این مقام دولتی آلمان افزود: مثل همیشه در چنین مذاکراتی، پیچیده ترین نکته ها به آخر کار محول شده بود اما می توانم بگویم که ما با یک کاغذ سفید شروع کردیم و تا ماه ژوئن چهار متن مختلف و حدودا 1520 صفحه مواردی داشتیم که درباره شان مذاکره شده بود.
وقتی از این مقام آلمانی که می خواست نامش فاش نشود، پرسیده شد آیا دولت سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور جدید ایران گفت و گویی با تیم های مذاکره کننده داشته است یا نه، گفت که هنوز هیچ تعاملی انجام نشده است. 
او گفت: نشانه هایی کافی دال بر این وجود دارد که مباحثاتی واقعی در نظام ایران درباره چگونگی پیش برد این مذاکرات وجود دارد. 
این مقام آلمانی افزود: آنچه فکر می کنیم قدم بعد باشد، این است که آن ها (ایران) وقتی دولت جدید شکل بگیرد به وین باز می گردند. بنابراین این موضوع ما را به اواسط آگوست می کشاند و بعد خواهیم دید که چه موضعی برای مذاکرات خواهند داشت. 
 او با گفتن این که مذاکرات تاکنون «بسیار صریح» بوده اند، توضیح داد: ما درباره این که بازگشت دوباره به برجام(توافق هسته ای) چگونه انجام خواهد شد، به تفاهم خوبی با ایرانی ها رسیده بودیم. اگرچه نمی خواهم آنچه هنوز محل مجادله بود را کمرنگ جلوه دهم، چون قابل توجه بود. 
این مقام آلمانی درباره چالش های این مذاکرات هم گفت: آن ها(ایران) تضمینی می خواهند که تا زمانی که کاملا به توافق پایبند هستند، ترامپ دیگری در کار نباشد، یعنی آمریکایی ها به سادگی باز هم از توافق خارج نشوند. 
او با اشاره به لغو تحریم های ایران به عنوان بخش بحث برانگیز دیگر این مذاکرات، اظهار کرد: ما و دوستان آمریکایی مان می گوییم تحریم هایی که باید لغو شوند، آن هایی هستند که به برجام ارتباط دارند و برخی دیگر تنبیه ها همچنان به قوه خود باقی می مانند. مسائل دیگری نیز هست که باید در مذاکرات بعدی راجع به آنها صحبت کنیم که ایرانی ها حاضر نیستند با آن ها پایبند باشند. 
به گفته او، «برهه ای فرا می رسد که به خاطر تداوم فعالیت های ایران در زمینه غنی سازی و تحقیق و توسعه، برجامی برای بازگشتن به آن باقی نمی ماند. هنوز به آن نقطه نرسیده ایم اما این چشم اندازی است که همه باید به آن آگاه باشند. 
رئیس سازمان بورس آمریکا از کنگره خواست که تنظیمات قانونی مقابل ارزهای دیجیتال را گسترش دهد و قیمت بیت کوین به کانال ۳۷…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari