خرم‌آباد- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۳۳۰ کیلومتر پروژه‌ آزاد راهی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد، تا پایان امسال بهره برداری می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، خیرالله خادمی بعدازظهر امروز دوشنبه در آئین افتتاح آزادراه خرم آباد- بروجرد با بیان اینکه در چند سال اخیر اقدامات بسیار بزرگی در راستای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل انجام شده است، اظهار داشت: در دو سال گذشته هزار و ۵۰۰ کیلومتر پروژه ریلی، ۶۲۰ کیلومتر آزاد راه و سه هزار کیلومتر بزرگراه در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۲۱ کیلومتر آزاد راه به بهره برداری رسید، گفت: طی روزهای گذشته و آتی ۷۶ کیلومتر آزاد راه به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت ساخت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۰۰ کیلومتر ریل برای اجرای پروژه‌های این حوزه روی زمین داریم، افزود: برای اولین بار در سال گذشته تولید ریل ملی را داشته‌ایم.
خادمی با تاکید بر اینکه ۳۳۰ کیلومتر باقی مانده از پروژه‌های آزاد راهی کشور بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: این میزان نیز تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی در ادامه با اشاره به آزاد راه خرم آباد- بروجرد گفت: برای احداث این بخش از پروژه آزادراه خرم آباد- بروجرد- اراک دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که هزینه روز آن بیش از پنج هزار میلیارد تومان است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این پروژه ظرف دو تا سه سال آینده به اراک متصل خواهد شد.
خادمی با تاکید بر اینکه کل این مسیر ۱۳۵ کیلومتر بوده که از سوی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا عملیاتی می‌شود، افزود: ۶۰ درصد از هزینه این پروژه را دولت و ۴۰ درصد آن را قرارگاه تأمین می‌کند.
وی همچنین به پل «کاکارضا» اشاره کرد و گفت: این پروژه آماده بهره برداری است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: این پروژه قرار بود با حضور وزیر راه افتتاح شود که زمان آن مهیا نیست، اما این پل از فردا آماده بهره برداری و افتتاح از سوی مسئولان استانی است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari