تا پیش از این کمبود قطعات الکترونیکی اصلی‌ترین مشکل بی‌ام‌و برای عرضه خودرو بود، اما حالا یک مشکل جدید جلوی پای این شرکت خودروسازی قرار گرفته است.
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی بی‌ام‌و آلمان اعلام کرد: برای نیمه دوم امسال نگران دو چالش جدی در راستای رسیدن به هدف‌گذاری تولید خودرو در این شرکت است.
مقامات بی‌ام‌و می‌گویند: از یک طرف کمبود قطعات الکترونیکی خودرو در جهان می‌تواند برای این شرکت داستان شود و از سوی دیگر افزایش قیمت مواد اولیه هم پتانسیل آن را دارد که میزان تولید این شرکت را کاهش دهد.
از آنجا که بی‌ام‌و روابط بسیار قوی با قطعه‌سازان دارد تا کنون توانسته تأثیر کمبود قطعات الکترونیکی را به حداقل برساند.
یک کارشناس آلمانی می‌گوید:‌ بی‌ام‌و همچنان یکی از شرکت‌های خودروسازی از نظر عملکرد به شمار می‌رود و توانسته نسبت به دیگر خودروسازان بین‌المللی آسیب‌پذیری کمتری را در برابر بحران کمبود قطعات داشته باشد.
دو خودروساز دیگر آلمان شامل فولکس‌واگن و بنز پیش‌تر هشدار داده‌اند که کمبودقطعات الکترونیکی خودرو تولید آنها در نیمه دوم سال جاری را کاهش خواهد داد و حتی بنز گفته ممکن است این مشکل به سال 2022 هم کشیده شود.
به خاطر افزایش دورکاری کارمندان در جهان و نیاز آنها به تجهیزات الکترونیکی با ذکر این نکته که برخی از این تجهیزات در تولید قطعات الکترونیکی خودروها هم کاربرد دارد جهان با کمبود عرضه این نوع قطعات روبه‌رو بوده و خودروسازان در تأمین آنها با مشکل روبه‌رو هستند.
انتهای پیام/ب

source

توسط ecokhabari