هادی ابوی، دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران  در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره عدم توجه به واکسینه شدن کارگران گفت: اینکه سیستم واکسیناسیون کشور بر اساس شرط سنی است, مشکلاتی دارند, در حال حاضر کارگرانی که در معرض خطر هستند واکسن نزده اند, اما برخی از افراد که در شیوع زنجیره ویروس کرونا کمترین اثر را دارند واکسینه شده اند.
 وی ادامه داد: به طور مثال منشی مطب های خصوصی, کارگران مشغول در واحدهای خدماتی و تولیدی, کارگران دستفروش,کارگرانی که در کارخانه های مختلف, کارگران فعال در داروخانه ها مشغول فعالیت هستند از جمله افرادی هستند که در معرض خطر می باشند و در شیوع زنجیره کرونا نقش دارند.
دبیرکل کانون  انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به اینکه کارگران باید بر اساس مشاغل پرخطر در اولویت دریافت واکسن کرون باشند گفت: برخی از کارگران مانند منشی مطب های خصوصی, کارگران واحدهای خدماتی ,نیروهای فعال در داروخانه ها حتماً‌باید در اولویت باشند.
 دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران گفت: به طور مثال منشی مطب ها در معرض خطر بسیار زیاد هستند,‌چرا که اولین قدم مراجعه بیماران در شرایطی که بیمارستان ها شلوغ هستند مطب ها است. مطب ها ازجمله مکان هایی هستند که امکان انتشار ویروس کرونا در آن زیاد است. اما مشاهده می کنیم که منشی مطب ها علی رغم اینکه از کمترین حمایت های اجتماعی مانند بیمه تأمین اجتماعی و قرارداد کار محروم هستند, در لیست واکسیناسیون کادر درمان هم قرار نگرفته اند و با خطر دسته و پنجه نرم می کنند.
 ابوی با بیان اینکه تقاضای ما این است که یکی از نمایندگان کارگران در ستاد تصمیم گیری سیاست های کنترل کرونا باشد تا بتوانند دغدغه های این قشر را بازگو کند. ضروری است که نماینده ای از کارگران در ستاد مقابله با کرونا حضور داشته باشد, تا نگرانی های این قشر را بازگو کند.
وی افزود:با توجه به اینکه کارگران در معرض خطر بسیاری هستند و در صورت ابتلا هزینه های درمانی زیادی را باید تقبل کنند و بعضاً‌از کار بی کار می شوند و به مشکلات متخلفی برخورد می کنند. ضرورت دارد در اولویت دریافت واکسن باشند.
 انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari