به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری  ، ظهر شنبه بود که مأموران پلیس در جریان یک درگیری خونین در خانه ای در مرکز تهران قرار گرفتند. بررسی ها حکایت از این داشت که 2 برادر بر سر تقسیم ارثیه با یکدیگر درگیر شده و یکی از آنها با چاقو ضربه ای به قلب دیگری زده است. مرد زخمی برای درمان به بیمارستان انتقال یافت و ضارب نیز دستگیر شد اما تلاش برای نجات مرد زخمی فایده ای نداشت و وی به کام مرگ رفت.
در این شرایط ماجرای این جنایت به قاضی محمد جواد شفیعی، بازپرس ویژه قتل اعلام شد و او دستور تحقیقات در این باره را صادر کرد. بررسی ها حکایت از این داشت که قاتل مجرد بوده و در طبقه اول یک ساختمان 2 طبقه زندگی می کند. مقتول نیز به همراه خانواده اش در طبقه دوم ساکن بود. خانه 2 طبقه نیز یکی از ملک های پدر آنها بود که مدتی قبل به عنوان ارثیه 3دانگ آن را به نام مقتول و 3دانگ دیگر را به نام قاتل زده بود.
اما قاتل نسبت به این موضوع اعتراض کرده بود. او اصرار داشت که باید پدرش سهم بیشتری به او پرداخت می کرد. یعنی 4دانگ به نام او می زد و 2دانگ به نام برادرش. روز حادثه 2 برادر بر سر این مسئله با یکدیگر درگیر شدند. متهم به قتل می گفت پدرش یا باید 4دانگ از خانه را به نامش بزند و یا 100میلیون تومان به او بپردازد.
دعوای آنها ادامه داشت تا اینکه قاتل با چاقو ضربه ای به قلب برادرش زد. همسایه ها که با شنیدن صدای درگیری این دو برادر به پلیس زنگ زده بودند مانع فرار متهم به قتل شدند و او را تحویل پلیس دادند.
متهم به قتل در بازجویی ها به قتل برادرش اقرار کرد و انگیزه اش را تقسیم ناعادلانه ارثیه پدری دانست. او مدعی بود که بیشتر کارهای پدرش را او انجام می داده و باید سهم بیشتری نصیبش می شد. او پس از اقرار به جنایت با قرار قانونی بازداشت شد و برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرارگرفت.
برخی کارشناسان پیش بینی می کنند طلا می تواند دوباره روند کاهشی بگیرد و به پایین هزار و ۸۰۰ دلار برسد.
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari