هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
به گزارش سایت شبکه الجزیره، سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان خاطرنشان کرد، از آتشفشانی که بیروت را برافروخت نباید به عنوان تریبون مزایده‌ها و بهره‌برداری سیاسی در حزن و اندوه شهروندان آسیب دیده و همچنین راهی برای تثبیت موضع‌گیری‌ها و نادیده گرفتن روند قضایی برای دور زدن واقعیت سوءاستفاده کرد.
سعد حریری همچنین تصریح کرد، عدالت دو قاعده دارد اینکه کمیته تحقیقات بین‌المللی دست روی پرونده و این جنایت بگذارد یا محدودیت‌های آمده در قانون اساسی و قوانین و آنچه از دادگاه‌های ویژه که اختیارات و احکام در یک جنایت را توزیع می‌کنند، بیرون می‌آید، تعلیق شوند.
رهبر جریان المستقبل همچنین انتقادات تندی از موسسات کشور کرد و گفت، تحقیقات بین‌المللی تنها راه دستیابی به حقیقت است زیرا تحقیقات در جرائم گذشته ما را به قاتلان و حتی محاکمه‌شان نرساند.
از سوی دیگر، نبیه بری، رئیس‌ پارلمان لبنان در سالروز انفجار بندر بیروت اظهار کرد: عدالت پیشنهاد و سوغاتی نیست بلکه وظیفه هر روزه است که استقلال دستگاه قضا و اجرای قانون اساسی و قانون را تقویت می‌کند.
بری تاکید کرد: هرگز به کمتر از عدالت و قصاص عاملان در هر موقعیتی و با هر وابستگی که باشند، راضی نخواهیم شد و باید طرفی که نیترات مرگ را وارد بیروت پایتخت ما کرد، مشخص شود. 
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari