به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شرکت ملی نفت فلات قاره چین (CNOOC) در پروژه فراساحلی میدان نفتی لیوهوا Liuhua 21-2 واقع در شرق دریای جنوبی چین، تولید گسترده ای را آغاز کرده است.
تولید روزانه این پروژه در حال حاضر بیش از 14000 متر مکعب نفت است که گفته می شود تقریباً یک پنجم کل تولید در بخش شرقی دریای جنوبی چین را تشکیل می دهد.
بر اساس بیانیه مطبوعاتی این شرکت که توسط Global Times مشاهده شده، حداکثر تولید آن به 4.5 میلیون متر مکعب نفت خام در سال می رسد که برابر با مصرف بنزین سالانه بیش از 4 میلیون خودرو است.
میدان نفتی لیوهوا، اولین گروه نفتی مستقل این کشور در آب های عمیق است که شامل Liuhua 16-2 ، Liuhua 20-2 و Liuhua 21-2 می شود. این میدان در سال 2014 کشف شد و در 150 کیلومتری (93 مایل) جنوبی ترین استان چین واقع شده است.این میدان نفتی عمیق ترین پروژه آبی در بخش اکتشافات دریایی چین با عمق 412 متر است.
شرکت ملی نفت فلات قاره چین حق بهره برداری 100 درصد میدان نفتی Liuhua 21-2 را دارا می باشد. این شرکت همچنین تولید خود را در میدان گازی “دریای عمیق شماره 1” که اولین کشف بزرگ در طول اکتشافات آبهای عمیق چین است، آغاز کرد.
انتظار می رود تا سال 2023 حداکثر ظرفیت تولید پروژه Liuhua 21-2 به بیش از 15000 بشکه در روز برسد. گزارش ها حاکی است که این میدان نفتی گازهای خروجی را از طریق یک سیستم بازیابی هیدروکربن سبک به منظور کاهش انتشار متان بازیابی می‌کند.
تولید کامل در میدان Liuhua و میدان گازی دریای عمیق شماره 1 بخشی از اقدام گسترده چین برای بهبود امنیت انرژی و همچنین توسعه اقتصادی و اجتماعی این کشور در منطقه خلیج بزرگ گوانگدونگ-هنگ کنگ-ماکائو در جنوب چین است.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari