به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، نرخ تورم در کره جنوبی افزایش قابل توجهی در ماه جولای داشته که احتمالاً نتیجه آماده شدن بانک مرکزی برای افزایش نرخ بهره در بحبوحه بدترین شرایط همه‌گیری کرونا در این کشور است.
قیمت مصرف کننده در کره 2.6 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است، در حالی که در ماه قبل برابر با 2.4 درصد بود. اقتصاددان ها انتظار داشتند تورم در کره جنوبی در ماه جولای تغییری نسبت به ماه قبل از آن نداشته باشد. افزایش هزینه حمل و نقل، مواد غذایی و خدمات عمومی بیشترین دلیل افزایش تورم در ایران بوده است.
رشد قیمت ها در کره همزمان با تصمیم بانک مرکزی این کشور برای افزایش نرخ بهره قبل از پایان سال جاری میلادیدست صورت گرفته است. رئیس بانک مرکزی کره جنوبی اعلام کرده اجرایی شدن این طرح احتمالاً به خاطر بی ثباتی‌های به وجود آمده از بحران کرونا به تاخیر می‌افتد.
جلسه این بانک برای تصمیم گیری در مورد نرخ بهره در 26 ماه اوت برگزار خواهد شد.
بانک مرکزی کره جنوبی پیش‌بینی می‌کند افزایش نرخ تورم در ادامه سال جاری حدود هدف 2 درصد تعیین شده باشد و در 2022 رو به کاهش گذارد.
گزارش‌ها نشان می‌دهد رشد اقتصاد کره جنوبی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کندتر شده ولی بانک مرکزی اصرار دارد رشد اقتصاد همگام با پیش‌بینی‌های این بانک است.
است 30 میلیارد دلار بودجه اضافه تصویب شده در ماه گذشته، فعالیت اقتصادی در کره جنوبی را افزایش داده و قیمت ها را در کوتاه مدت پایین می‌آورد.هدف از این طرح در اختیار قرار دادن حدود 90 درصد از خانواده های کره ای و تقویت هزینه مصرف کنندگان است.
انتهای پیام/98

source

توسط ecokhabari