معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: افتتاح‌های جدید طرح اقدام ملی مسکن در دولت سیزدهم خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده گفت: آخرین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در دولت دوازدهم در تیرماه و به تعداد ۲۸ هزار و ۵۱۸ واحد بود. در حال حاضر اجرای پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن روند مناسبی دارد که با این روند انتظار است در ماه‌های آینده و در ابتدای دولت سیزدهم، افتتاح‌های جدیدی از طرح اقدام ملی مسکن انجام شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص افزایش قیمت سیمان و سایر نهاده‌های ساختمانی و تأثیر آن بر افزایش قیمت تمام شده مسکن، اعلام کرد: یکی از فاکتورهای اصلی و تأثیرگذار در مسکن، نهاده‌های ساختمانی است که قیمت‌گذاری بر آن بر عهده وزارت راه و شهرسازی نیست.
محمودزاده افزود: با توجه به مشکلاتی که در روند تولید سیمان ایجاد و سبب افزایش قیمت آن شد، وزارت راه و شهرسازی به عنوان یکی از مراجع ذی‌ربط در حال پیگیری موضوع است تا ظرفیت تولید به حالت پیشین درآید. همچنین با انجمن تولیدکنندگان سیمان و فولاد نیز جلساتی برگزار و تفاهماتی شد تا جریان پایداری در تولید نهاده‌های ساختمانی ایجاد و قیمت‌گذاری مناسب انجام شود.
وی اظهار امیدواری کرد تا با راهکارهای دو وزارتخانه صمت و نیرو، سریع‌تر خط تولید کارخانه‌های نهاده‌های ساختمانی به ظرفیت پیشین خود بازگردد و بتواند به نیاز بازار پاسخ مناسب دهد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص افزایش قیمت سیمان و میلگرد و تأثیر آن بر قیمت تمام شده مسکن ملی گفت: طبیعی است افزایش قیمت مصالح ساختمانی روی قیمت تمام شده مسکن تأثیر دارد؛ اما در حال حاضر برخی سازندگان ذخیره مناسبی از مصالح دارند.
محمودزاده در خصوص نظارت عالیه وزارت راه و شهرسازی بر قیمت مصالح مسکن ملی و کیفی‌سازی واحدها گفت: وزارت راه چندین شیوه نظارتی کیفی دارد که شامل نظارت کیفی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان و در برخی موارد شرکت‌های حقوقی مشاور است؛ همچنین کارگزاران اجرای طرح اقدام ملی همچون بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سایر دستگاه‌های مجری نیز نظارت بر روند اجرا دارند. در نهایت ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های ستادی همچون سازمان ملی زمین و مسکن و شهرهای جدید نیز یکی از موضوعاتی که دنبال می‌کنند نظارت است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari