هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
این اقدام چند روز پس از اخراج بیش از ۲۰۰ کارمند محلی سفارت خانه و کنسول گری‌های آمریکا در روسیه انجام می‌شود. 
سفیر روسیه افزود: برای این افراد جانشینی نخواهد بود زیرا آمریکا در اقدامی ناگهانی روند صدور روادید را سخت کرده است. 
وی همچنین اعلام کرد وضعیت سفارت خانه‌های روسیه و آمریکا پس از دیدار ماه ژوئن ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در ژنو تغییری نکرده است. 
پس از این دیدار بود که سفرای روسیه و آمریکا که برای مشورت به کشورهای خود فراخوانده شده بودند، به سفارت‌های دو کشور بازگشتند. 
سفیر روسیه در خصوص محدودیت‌های دیپلماتیک وضع شده توسط آمریکا گفت: مراکز دیپلماتیک روسیه همچنان مجبور به کار تحت محدودیت‌های بی‌سابقه هستند. این محدودیت‌ها همچنان پابرجا هستند و حتی بیشتر نیز شده‌اند. اخراج دیپلمات‌های روس بر اساس بهانه‌های غیر واقعی انجام می‌شود. در ماه دسامبر سال گذشته، آمریکا به صورت یک جانبه دوره ماموریت دیپلمات‌های روسیه در این کشور را به سه سال کاهش داد، اقدامی که در مورد سایر کشورها انجام نشده است. 
دولت آمریکا با متهم کردن نقش روسیه در انتخابات آمریکا و همچنین هک شدن سایت "سولار ویندز" در فروردین سال جاری اعلام کرد دیپلمات‌های روس را اخراج خواهد کرد. 
پس از آن، دولت آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعمال کرد. براساس این تحریم‌ها، آمریکا همچنین ۱۰ دیپلمات روس را از خاک آمریکا اخراج کرد. 
روسیه نیز در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا تصمیم به اخراج ۱۰ دیپلمات آمریکایی و قرار دادن ۸ مقام دیگر در لیست سیاه گرفت. 
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari