ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: آزادراه خرم‌آباد -بروجرد پروژه‌ای برای اقتصاد ملی محسوب می‌شود.
سید موسی خادمی امروز یازدهم مردادماه در مراسم افتتاح آزاد راه خرم‌آباد- بروجرد اظهار کرد: در جریان سیل مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی در منطقه حضور داشتند و در تامین اعتبارات برای جبران خسارات به صورت ویژه لرستان را دیدند که مردم این استان قدردان این کمک‌ها هستند.
وی با بیان اینکه قصه ۲۵ ساله آزادسازی قلعه فلک‌الافلاک با حمایت وزیر راه و شهرسازی حل شد،  افزود: آزادراه خرم‌آباد – بروجرد و آزادسازی قلعه فلک‌الافلاک  دو کار مهم در عرصه‌های اقتصادی و توسعه لرستان قلمداد می‌شود و کارهای مهمی بوده که به انجام رسیده است.
استاندار لرستان اضافه کرد: آزادراه خرم‌آباد -بروجرد پروژه‌ای برای اقتصاد ملی محسوب شده که موجب کاهش آلایندگی،  صرفه‌جویی در مصرف سوخت و زمان می‌شود و این عوامل سبب شده که تبدیل به محور و اهرم توسعه لرستان شوند.
خادمی گفت: نداشتن زیرساخت یکی از مشکلات لرستان بوده که با بهره‌برداری از این پروژه این منطقه به مرکز توسعه عمرانی و اقتصادی تبدیل خواهد شد.
وی بیان کرد: بخش عمده‌ای از اراضی این منطقه ملی است و می‌توان کارهای مشارکتی بسیاری را انجام داد.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه از محل ۲۵ درصد قرارداد با قرارگاه خاتم الانبیاء اتصال این آزادراه به آزادراه خرم زال انجام شود، یادآور شد: با انجام این مهم ارتباط دو آزادراه برقرار خواهد شد.
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari