هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
روز گذشته یکی از اعضای عصائب اهل حق عراق، تاکید کرد هیچگونه آتش‌بسی میان گروه‌های مقاومت و ایالات متحده آمریکا در عراق وجود ندارد و فعالیت نظامی علیه اهداف آمریکا ادامه دارد.
سعد السعدی، از اعضای ارشد عصائب اهل حق به عنوان یکی از گروه‌های موجود در هیأت هماهنگی مقاومت در گفت‌وگو با شفق نیوز تصریح کرد: هر گونه اظهارنظر درباره آتش‌بس با آمریکا نادرست است و آنچه از نتایج دور چهارم گفت‌وگوهای راهبردی میان بغداد و واشنگتن منتشر شده، گفت‌وگویی دیکته شده از سوی دولت آمریکا بر دولت الکاظمی است و گروه‌های مقاومت عراق نتایج این گفت‌وگوها را به رسمیت نمی‌شناسد زیرا سراسر کذب و دروغ است.
السعدی افزود: گروه‌های مقاومت عراق به حمله به پایگاه‌های امریکایی و مراکزی که اشغالگران در آن هستند، با همه تجهیزات نظامی ادامه خواهند داد زیرا هیچ گونه آتش‌بسی میان هیأت هماهنگی مقاومت و اشغالگران امریکایی وجود ندارد.
در همین رابطه، یک منبع مسئول در هیأت هماهنگی مقاومت عراق به روسیاالیوم گفت: احتمال بروز درگیری در هر لحظه‌ای محتمل است و واشنگتن در خروج از عراق جدی نیست.
وی گفت: ما در آمادگی کامل برای این تقابل نظامی هستیم، این ما هستیم که آغاز و پایان این درگیری را مشخص می‌کنیم زیرا آمریکا به دنبال آن است که اراده مردم عراق را و خواسته‌شان در پایان دادن به اشغالگری را دور بزند.
طی روزهای گذشته و پس از گفت‌وگوهای راهبردی میان بغداد و واشنگتن، چندین حمله به اهداف امریکایی در عراق انجام شده است.
از اوایل سال جاری میلادی، چندین حمله به منافع آمریکا در عراق از جمله سفارت این کشور در بغداد، فرودگاه اربیل و بغداد، پایگاه‌های میزبان نیروهای امریکایی و کاروان‌های لجستیک ائتلاف بین‌المللی صورت گرفته است.
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari