قیمت دوج کوین از ماه می تاکنون 78 درصد سقوط کرده و امروز روی 20 سنت در حال معامله است. باید دید که این ارز مجازی در هفته‌های پیش رو چه گزینه‌های قیمتی را در پیش دارد.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از اینوستینگ کاب، در ماه جولای دوج کوین روزهای پرفراز و نشیبی را سپری کرد، به گونه‌ای که در سه هفته نخست این ماه 36 درصد ریخت، اما پس از آن 46 درصد رشد کرد و به 23 سنت رسید. قیمت این ارز مجازی امروز 20 سنت است و ارزش کل بازار آن 27 میلیارد دلار برآورد می‌شود. 
به طور کلی طی ماه‌های گذشته دوج کوین روزهای سختی را پشت سر گذاشت به گونه‌ای که در ماه می به مرز 74 سنت رسید اما از آن زمان به بعد 78 درصد سقوط کرده است. 
طی دو روز گذشته و پس از حمایت ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت تسلا، قیمت دوج کوین کمی رشد کرده است. 
وی طی اظهاراتی گفت که هنوز نسبت به این ارز خوش‌بین است و نسبت به بیت کوین و اتریوم هم چشم‌انداز افزایش قیمت می‌بیند. 
البته رشد قیمت دوج کوین طی روزهای گذشته به طور کامل بر مبنای الگوی رشد بازار ارزهای مجازی بوده است؛ چراکه قیمت بیت کوین از زیر 30 هزار دلار به بالای 41 هزار دلار رسید و این مسئله از آن جهت مهم است که اکثر ارزهای مجازی در نمودار قیمتی با یکدیگر رابطه نزدیک دارند.
باید گفت، در روزهای آینده دوج کوین بر مبنای عملکرد کلی بازار جهانی ارزهای مجازی و دیگر بازارها از جمله بازارهای بورس پیش خواهد رفت. به احتمال زیاد در صورت تداوم رشد قیمت بیت کوین، شاهد بالا رفتن قیمت دوج کوین هم خواهیم رفت. 
یکی دیگر از مواردی که روی بازار بیت کوین اثر خواهد گذاشت، روند شیوع ویروس کرونا در جهان است. اگر کرونا برای بازارهای مالی دیگر آب نداشت، اما برای بازار ارزهای مجازی نان داشته است؛ چراکه بانک‌های مرکزی کشورها را به سمت اجرای سیاست‌هایی سوق می‌دهد که برای ارزهای دیجیتال اثر مثبت دارد.
اگرچه بانک مرکزی فدرال آمریکا در ماه آگوست هیچ پیشرفتی نخواهد داشت اما ممکن است همچنان شاهد برخی سیگنال‌های مثبت در سخنان ژروم پاول، رئیس کل بانک فدرال آمریکا، که می‌تواند اثر افزایشی بر قیمت دوج دوج داشته باشد، باشیم.
با بررسی نمودار قیمتی دوج کوین به این نتیجه می‌رسیم که این ارز در چند ماه گذشته در حوزه قیمتی کش و قوس‌های فراوانی را پشت سر گذاشته و هم اکنون به زیر نمودار متوسط متحرک 50 روزه رسیده است.
قیمت دوج کوین هم اکنون بسیار نزدیک به خط متوسط متحرک 200 روزه شده و هم‌اکنون تقریبا نزدیک به حوزه گردنی اندیکاتور سرشانه رسیده است. به طور کلی برای ماه آگوست پیش بینی‌ می‌شود در صورت کاهش قیمت دوج کوین در ماه آگوست، قیمت این ارز مجازی 5 سنت را ببیند، اما در صورت افزایش عبور قیمت از 25 سنت می‌تواند به طور کامل روند خرسی یا کاهنده را خنثی کند.
دوج کوین در معاملات امروز 3.66 درصد ریخته و نسبت به هفته گذشته هم 6.69 درصد افت قیمت داشته است. 
در 24 ساعت گذشته 7 میلیارد و 241 میلیون دوج کوین به ارزش 1.491 میلیارد دلار در بازار جهانی جابجا شده و تعداد کل دوج کوین‌های موجود در جهان هم امروز 130 میلیارد و 680 میلیون عدد بوده است.
قیمت بیت کوین هم امروز 5 درصد ریخت و الان به 39 هزار و 690 دلار رسیده است. 
انتهای پیام/ب

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید