به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی نیکزاد در جریان سفر به استان آذربایجان غربی از منطقه آزاد ماکو ، پروژه سد کرم آباد، کریدور غرب کشور و پروژه فاضلاب ماکو به صورت هوایی و زمینی بازدید کرد. همچنین وی با حضور در شهرستان ماکو در جلسه سازمان منطقه آزاد ماکو شرکت کرد.
وی  در این جلسه با تاکید بر لزوم توجه ویژه به مناطق آزاد به ویژه منطقه آزاد ماکو گفت: ما در این منطقه مباحثی پیرامون ترانزیت کالا، سد کرم آباد، پروژه فاضلاب ماکو و کریدور غرب کشور را داریم که لازم است مشکلات موارد ذکر شده در اسرع وقت حل و مرتفع شد.
وی افزود: در مجلس کمک خواهیم کرد که موضوع مناطق آزاد و جایگاه آنها به خوبی معرفی شود تا بتوانیم با توسعه این مناطق، بحث اشتغال و صادرات را نیز توسعه دهیم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر 397 هکتار وسعت منطقه آزاد ماکو است که کارهای خوبی صورت گرفته البته لازم است، اقدامات دیگری نیز در جهت رفع مشکلات موجود و توسعه این منطقه صورت گیرد.
نایب رییس مجلس بیان کرد: در بحث مناطق آزاد باید به بخش خصوصی توجه ویژه ای صورت گیرد تا بتوان با استفاده از ظرفیت های این بخش، بحث اشتغال و صادرات در این مناطق را توسعه داد.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari