هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
«مین آنگ هلینگ» فرمانده ارتش میانمار که شش ماه پیش با کودتا، دولت این کشور را سرنگون کرده و قدرت را به دست گرفت، خود را نخست‌وزیر جدید میانمار در دولت موقت اعلام کرد.
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، هلینگ روز یکشنبه طی سخنرانی اعلام نخست‌وزیری خود، مدعی شد که در سال ۲۰۲۳ انتخابات سراسری در میانمار برگزار می‌کند و دولت او آماده است تا با یک سفیر منطقه‌ای در آینده همکاری کند.
آمریکا، انگلیس و متحدان غربی واشنگتن به دنبال ساقط شدن حکومت «آنگ سان سوچی» در میانمار، تحریم‌هایی علیه زمامداران کنونی میانمار اعمال کردند و مجمع عمومی سازمان ملل هم یک قطعنامه صادر کرد و از کشورهای جهان خواست که به فروش سلاح به میانمار پایان دهند.
سردسته کودتاچیان میانمار پیشتر با هشدار به کشورهای غربی درباره دخالت در امور داخلی این کشور، گفته بود غربی‌ها می‌خواهند که افراد مسئول در میانمار را تحت کنترل خودشان در بیاورند. 
ارتش میانمار اول فوریه ۲۰۲۱ (۱۳ بهمن ۱۳۹۹) برگزار‌کنندگان انتخابات پارلمانی در این کشور را به «تقلب گسترده» متهم و «آنگ سان سوچی»، رئیس و دیگر مقام‌های ارشد حزب حاکم «اتحادیه ملی دموکراسی» را بازداشت کرد.
ارتش میانمار همچنین ضمن اعمال حکومت نظامی در کشور اعلام کرد، قدرت برای یک سال به مین آنگ هلینگ فرمانده کل ارتش منتقل شده است.
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari