به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «مین آنگ هلینگ» فرمانده ارتش میانمار که شش ماه پیش با کودتا، دولت این کشور را سرنگون کرده و قدرت را به دست گرفت، خود را نخست‌وزیر جدید میانمار در دولت موقت اعلام کرد.
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، هلینگ روز یکشنبه طی سخنرانی اعلام نخست‌وزیری خود، مدعی شد که در سال ۲۰۲۳ انتخابات سراسری در میانمار برگزار می‌کند و دولت او آماده است تا با یک سفیر منطقه‌ای در آینده همکاری کند.
آمریکا، انگلیس و متحدان غربی واشنگتن به دنبال ساقط شدن حکومت «آنگ سان سوچی» در میانمار، تحریم‌هایی علیه زمامداران کنونی میانمار اعمال کردند و مجمع عمومی سازمان ملل هم یک قطعنامه صادر کرد و از کشورهای جهان خواست که به فروش سلاح به میانمار پایان دهند.
سردسته کودتاچیان میانمار پیشتر با هشدار به کشورهای غربی درباره دخالت در امور داخلی این کشور، گفته بود غربی‌ها می‌خواهند که افراد مسئول در میانمار را تحت کنترل خودشان در بیاورند. 
ارتش میانمار اول فوریه ۲۰۲۱ (۱۳ بهمن ۱۳۹۹) برگزار‌کنندگان انتخابات پارلمانی در این کشور را به «تقلب گسترده» متهم و «آنگ سان سوچی»، رئیس و دیگر مقام‌های ارشد حزب حاکم «اتحادیه ملی دموکراسی» را بازداشت کرد.
ارتش میانمار همچنین ضمن اعمال حکومت نظامی در کشور اعلام کرد، قدرت برای یک سال به مین آنگ هلینگ فرمانده کل ارتش منتقل شده است.
نرخ سود در هفته اول مرداد در بازاربین بانکی کاهش یافته و به رکورد کاهشی خود در تیر ماه نزدیکتر شده است. کاهش نرخ سود…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari