دولت جو بایدن استانداردهای اقتصاد سوخت و آلایندگی آمریکا را اصلاح کرده است و حالا طی این طرح از خودروسازان بزرگ آمریکا می‌خواهد مسیر صنعت خود را به سمت کاهش آلایندگی کربنی تغییر دهند.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ام‌اس‌ان نیوز، دولت جو بایدن استانداردهای اقتصاد سوخت و آلایندگی آمریکا را اصلاح کرده است و حالا طی این طرح از خودروسازان بزرگ آمریکا می‌خواهد مسیر صنعت خود را به سمت کاهش آلایندگی کربنی تغییر دهند.
طبق گزارشی که اولین بار توسط رویترز منتشر شده است کاخ سفید از می‌خواهد ۴۰ درصد از تولید خود تا سال ۲۰۳۰ به خودروهای الکتریکی تبدیل کنند. به عبارت دیگر دولت بایدن از جنرال موتورز، فورد و استلانتیس (فیات کرایسلر قبلی) خواسته است از تعداد خودروهای با سوخت فسیلی خود کاسته و به خودروهای الکتریکی جدید اضافه کنند.
استاندارد نهایی دولت بایدن برای اقتصاد سوخت و آلایندگی می‌تواند یکی از این دو مسیر را در پیش بگیرد: ممکن است دولت بایدن توافق کالیفرنیا را در پیش گرفته و بهبود سالانه ۳.۷ درصدی را هدف کار خود قرار دهد که در این صورت از بهبود ۱.۵ درصدی دوران ترامپ بسیار بهتر خواهد بود، اما ممکن است راهکار دوره اوباما دوباره به کار گرفته شده و بهبود سالانه ۵ درصدی هدف قرار بگیرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید