به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا به نقل از اسکای نیوز، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای در پی مورد حمله قرار  گرفتن یک کشتی اسرائیلی در آب های سواحل عمان با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران گفت: با بررسی اطلاعاتی که در دست است، مطمئن هستیم  که ایران این حمله را با استفاده از پهپادهای قابل انفجار انجام داده است، یک توانایی مهلک که به طرز رو به افزایشی در منطقه مورد استفاده قرار می گیرد. این حمله منجر به کشته شدن دو انسان بی گناه شد. 
بلینکن همچین گفت: ما با شرکایمان در زمینه بررسی اقدامات بعدی مان  و مشورت با دولت های داخل منطقه و خارج از آن درباره پاسخی مناسب که در آینده ای نزدیک خواهد بود، همکاری می کنیم. باری دیگر به خانواده قربانیان تسلیت می گوییم. 
بر اساس این گزارش، اظهارات وزیر خارجه آمریکا در حالی مطرح می شود که سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری این هفته خود در مورد اتهامات مطرح شده از سوی رژیم صهیونسیتی و آمریکا نسبت به ایران در مورد دست داشتن تهران در حمله به نفت کش اسراییلی و تلاش این رژیم برای مطرح کردن این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل گفت: موجودیت رژیم اشغالگر قدس باید دست از این اتهام زدن های واهی بردارد و این بار اول نیست که این رژیم اشغالگر چنین اتهاماتی را متوجه کشور ما می کند.
این دیپلمات ارشد ایرانی با بیان اینکه این رژیم هر جایی که رفته با خود ناامنی، ترور و وحشت برده است تصریح کرد: مسئولیت وضعیت فعلی بر عهده آنانی است که پای رژیم صهیونیستی را به منطقه باز کرده اند.
خطیب زاده بار دیگر با تاکید بر اینکه اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی در این ارتباط محکوم است، گفت: آنها باید بدانند با این فرافکنی ها دردی از دردهایشان دوا نمی شود و هر کس باد بکارد طوفان درو می کند.
وی تاکید کرد: ایران لحظه ای در دفاع از امنیت خود و منافع مردمش تردید نمی کند.
 
 
در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شستا، فملی و حتاید تعلق داشت.
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari