به گزارش اقتصادنیوز، سکه امامی لیدر بازارها در مردادماه شده است. قیمت سکه از ابتدای این ماه نزدیک به یک میلیون تومان(نزدیک به 10 درصد) افزایش یافته است و به دنبال رشد این فلز گران بها، دلار و شاخص کل بورس نیز با سرعت افزایشی شده اند. افزایش 10 درصدی قیمت سکه در 6 روز کاری اتفاق افتاده است. لیدری سکه را حتی در سطح بازدهی نیز می توان مشاهده کرد. به عنوان مثال، دیروز فلز گران بهای داخلی حدود 3 درصد رشد کرد،‌حال آنکه سهم دلار نزدیک به 6 دهم درصد افزایش بود و شاخص کل بورس نیز حدود 6/2 درصد تقویت شد.
سکه حباب
رشد سکه در 10 روز اخیر با افزایش قیمت دلار و اونس طلا همسان نبوده است و همین موضوع موجب شده است که حباب این فلز گران بها نیز پله پله بیشتر شود. بعدازظهر روز شنبه فاصله ارزش بازاری و ذاتی فلز گران بهای داخلی به 4 درصد رسید. در حالی که ارزش ذاتی سکه زیر 11 میلیون و در محدوده 10 میلیون و970 هزار تومان قرار داشت، در بازار با قیمت بالای محدوده 11 میلیون و 400 هزار تومان معامله می شد. افزایش حباب از نگاه برخی معامله گران به معنای احتمال رشد بیشتر قیمت فلز گران بهای داخلی است.
سکه پشت خطی2
تحلیل گران بازار سکه باور دارند تا زمانی که این فلز گران بها بالای محدوده 11 میلیون و200 هزار تومان قرار دارد، رغبت به خرید در بازار بیشتر خواهد بود. با این حال، دیروز عصر فلز گران بهای داخلی از محدوده 11میلیون و 500 هزار تومان عقب نشینی کرد و این عامل موجب شد که کمی احتمال اصلاح قیمت برای ابتدای روز جاری مطرح شود. با این حال تمایل به خرید به اندازه ای در بازار بالا بوده است که تعدادی از معامله گران باور دارند،‌ پس از اصلاح قیمت، سکه به مسیر افزایشی بازخواهد گشت.
سکه حباب
برخی معامله گران اعتقاد دارند که درگیری های هرات، بین طالبان و نیروهای امنیتی افغانستان زمینه ساز افزایش تقاضا برای…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari