معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در پنج روز آینده در نوار شرقی کشور خصوصا زابل و شرق خراسان جنوبی و در بخش‌هایی از مرکز کشور، جنوب تهران، جنوب سمنان، شمال اصفهان و استان مرکزی و قم وزش باد شدید و خیزش گرد و ‌خاک داریم.
محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: در پنج روز آینده در نوار شرقی کشور خصوصا زابل و شرق خراسان جنوبی و همچنین در بخش‌هایی از مرکز کشور، جنوب تهران، جنوب سمنان، شمال اصفهان و استان مرکزی و قم وزش باد شدید و خیزش گرد و ‌خاک داریم که موجب کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد. 
وی ادامه داد: در ساعات بعدازظهر و اوایل امشب در استان‌های قزوین، البرز، تهران، جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، شرق و جنوب فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. 
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده 11 مرداد این شرایط جوی در برخی نقاط استان‌های اصفهان، فارس همچنین غرب یزد و ارتفاعات زاگرس شمالی و مرکزی حاکم است. 
اصغری گفت: در روزهای 12 و 13 مرداد در استان‌های قزوین، البرز، تهران، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و همچنین شمال فارس، شمال‌غرب کشور و ارتفاعات زاگرس شمالی و مرکزی و ارتفاعات البرز در استان‌های مازندران و گلستان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در ساعات بعدازظهر داریم. 
وی ادامه داد: روز پنج‌شنبه 14 مرداد در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های مازندران، البرز و تهران بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت.
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 47 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 13 درجه خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود. 
اصغری اضافه کرد: فردا آسمان تهران صاف در بعدازظهر نیمه‌ابری همراه با وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق و احتمال وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 36 و 23 درجه خواهد بود.
انتهای پیام/ب

source

توسط ecokhabari