مرکز متخصصان صنعتی بانک روسلکوزبانک، گزارش داد روسیه با پیشی گرفتن از استرالیا، آرژانتین و برزیل به بزرگترین صادرکننده گوشت گوساله به بازار چین تبدیل شده است. 
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، مرکز متخصصان صنعتی بانک روسلکوزبانک، بانک کشاورزی روسیه، گزارش داد روسیه با پیشی گرفتن از استرالیا، آرژانتین و برزیل به بزرگترین صادرکننده گوشت گوساله به بازار چین که پتانسیل بالایی برای رشد در ۵ سال آینده دارد، تبدیل شده است.
دپارتمان صنعت بانک کشاورزی گزارش داد در ۳ ماهه ابتدایی ۲۰۲۱ چین ۳.۷ هزار تن گوشت گوساله از روسیه خرید کرده است که این میزان ۲۰ برابر مقداری است که در دوره مشابه سال قبل خریداری شده بود.
بیش از ۵۵ درصد کل صادرات گوشت گوساله روسیه به بازار چین فرستاده شده است. در کل روسیه در بازه ژانویه تا مارس حدود ۶.۵ هزار تن گوشت گوساله صادر کرده است که این حدود ۲ و نیم برابر صادرات در بازه مشابه سال قبل است.
روسیه در سه ماهه اول امسال ۳۱۴ هزار تن گوشت گوساله تولید کرده است.
بانک کشاورزی روسیه عامل این رشد خیره‌کننده را مقایسه صادرات امسال با صادرات اندک گوشت به چین در سال گذشته و همچنین رقابتی بودن قیمت دانست که گوشت گوساله روسی را در بازار چین محبوب کرده است.
از سوی دیگر تب خوکی که باعث شد تولید گوشت چین آسیب ببیند، واردات گوشت این کشور را بالا برده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari