داده‌های یورواستات نشان می‌دهد که اقتصاد منطقه یورو با ۱۹ کشور در سه ماهه دوم امسال که دولت‌ها در مورد بازگشایی اقتصادی مردد بودند ۲ درصد رشد کرده است.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، داده‌های یورواستات نشان می‌دهد که اقتصاد منطقه یورو با ۱۹ کشور در سه ماهه دوم امسال که دولت‌ها در مورد بازگشایی اقتصادی مردد بودند ۲ درصد رشد کرده است.
اقتصاد این منطقه با این رشد از رکود بازگشت. تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سه ماهه اول امسال ۰.۳ درصد آب رفته بود و در ۳ ماهه چهارم سال گذشته هم ۰.۶ درصد افت کرده بود. ۲ افت سه ماهه پیاپی از لحاظ فنی به عنوان رکود تعریف می‌شوند.
اقتصاد منطقه یورو نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل ۱۳.۷ درصد جهش کرد. پرتغال، اتریش و لیتوانی بالاترین نرخ رشد را به ثبت رساندند.
با این حال چشم‌انداز رشد اقتصادی این منطقه همچنان مبهم است. واریانت دلتای کرونا که انتشار بسیار سریع‌تری دارد در بسیاری از کشورهای جهان گسترش یافته است. داده ها نشان می‌دهد که گسترش این ویروس در اروپا ریکاوری اقتصادی را کند کرده است.
با این حال بانک مرکزی اروپا پیش‌بینی کرده است رشد اقتصادی منطقه یورو در انتهای امسال به ۴.۶ درصد رسیده و سال آینده ۴.۷ درصد شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari