مدیر شعبه هند یک بانک آمریکایی مدعی شد که طی 10 سال آینده 150 میلیارد دلار به صنعت تولید انرژی از منابع پاک در هند تزریق خواهد شد.
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از راشاتودی، گاوراو سینگال مدیر شعبه هند بانک آمریکا گفت: طی 10 سال آینده شاهد آن خواهیم بود که 150 میلیارد دلار به صنعت تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر این کشور تزریق خواهد شد.
سینگال گفت: در همین راستا بازیگران اصلی صنعت انرژی هند دخیل خواهند بود.اخیراً سافت بانک ژاپن زیرمجموعه خود در حوزه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر را به شرکت آدانی هند به ارزش 3.5 میلیارد دلار فروخته است.
آدانی گفته این قرارداد باعث خواهد شد که این شرکت بتواند به هدف‌گذاری خود برای تولید 25 گیگابایت انرژی از منابع تجدیدپذیر برسد.
از  دیگر دلایلی که ممکن است شرکت‌های خارجی بخواهند در راستای ورود به صنعت تولید نیرو از انرژی‌های تجدیدپذیر هند ورود کنند این است که برخی از مسائل فقط بین شرکت‌های هندی و دولت این کشور قابل حل و فصل خواهد بود.
سینگال می‌گوید شرکت‌های خارجی امکان ورود مستقل به این حوزه و تعامل با دولت را نخواهند داشت.
طی 10 سال گذشته ظرفیت تولید نیرو از منابع تجدیدپذیر در هند حدود 5 برابر شده و حالا این کشور از محل نیروگاه‌های کوچک آبی، خورشیدی و  بادی96 گیگابایت برق تولید می‌کند.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari