به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد رجبی، درباره انتشار خبرهایی مبنی بر افزایش ۴۰ درصدی قیمت بلیط قطار اظهار کرد: این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و در مرداد ماه نیز قیمت بلیط قطار با همان نرخ سابق عرضه شده است. هیچ افزایش قیمتی نداشته‌ایم.
وی مخالفت برخی مسئولان را دلیل عدم افزایش ۴۰ درصدی قیمت بلیط اعلام کرد و افزود: قرار بود درخواست ما برای افزایش ۴۰ درصدی نرخ بلیط قطار در سال ۱۴۰۰ در شورای عالی هماهنگی ترابری بررسی و تصویب شود تا بتوانیم هزینه‌های خودمان را مدیریت کنیم اما با مخالفت‌هایی که صورت گرفت این موضوع از دستور کار خارج شد.
رییس انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته با بیان اینکه تا پایان مرداد ماه امسال هیچ گونه افزایش قیمتی روی نرخ بلیط قطار نخواهیم داشت، ادامه داد: اگر بتوانیم و مصوبه آن را دریافت کنیم از ابتدای شهریور ماه ۲۰ درصد قیمت بلیط قطار افزایش می‌یابد که مربوط به نیمه دوم سال گذشته است.
رجبی خاطرنشان کرد: در سال گذشته مصوبه افزایش قیمت ۴۰ درصدی قیمت بلیط قطار را در دو مرحله دریافت کردیم که ۲۰ درصد آن در شهریور ماه سال گذشته افزایش یافت و قرار بود تا در شهریور ماه ۲۰ درصد دیگر نرخ بلیت قطار را افزایش دهیم اما این اجازه به ما داده نشد و مسئولان اعلام کردند که فعلا صبر کنیم. این مسئله سبب شده که تا کنون هیچ افزایش قیمتی نداشته باشیم.
وی گفت: اگر مخالفتی با این مسئله نشود و بتوانیم مجوز آن را دریافت کنیم، قیمت بلیط قطار از ابتدای شهریور ماه امسال با یکسال تاخیر ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.
 نامه‌ای طی روزهای گذشته در فضای مجازی منتشر شده که نشان  می‌دهد وزارت راه و شهرسازی با افزایش قیمت ۴۰ درصدی بلیط قطار موافقت کرده است اما به نظر می‌رسد این افزایش قیمت هنوز اعمال نشده و با مخالفت‌هایی رو به رو شده است.
اقتصادنیوز: آمریکا به پیشرفت مقتضی برای تغییر سیاست پولی دست نیافته است. واکنش طلا به این اظهار نظر چه خواهد بود؟…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari