ایسنا/خوزستان معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با اشاره به پیگیری ها برای حل مشکلات شرکت نیشکر هفت تپه گفت: قرار است در بحث تامین منابع موردنیاز برای پرداخت حقوق کارگران نیشکر هفت تپه، وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت تعاون پیگیری های لازم را برای پرداخت حقوق کارگران انجام دهند.
بابک دین‌پرست در نشست ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید در خوزستان که امروز، ۸ مردادماه در اهواز برگزار شد، با اشاره به پیگیری حل مشکلات سه شرکت فولادی بزرگ خوزستان اظهار کرد: امروز در بحث حل مشکلات گروه ملی فولاد ایران، نورد و لوله ماهشهر و فولاد خوزستان مصوبات بسیار مهمی داشتیم که براساس این مصوبات، اکثر مشکلات این سه واحد تولیدی رفع خواهد شد.
به گزارش ایسنا، وی با اشاره به بحث امکان استفاده بهینه از معادن در خوزستان افزود: چند طرح مشخص از سوی استاندار خوزستان در این زمینه پیگیری شده و برای تکمیل این طرح ها، مصوباتی داشتیم که با اجرای این مصوبات قطعا در آینده از ظرفیت معادن استان خوزستان به خوبی بهره مند خواهیم شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور گفت: در زمینه حل مشکلات واحدهای تولیدی در خوزستان، مشکلات ۴۶ واحد تولیدی مشکل‌دار و بحرانی در خوزستان با همکاری وزارت تعاون احصاء شد. با تصمیمات اتخاذشده مشکل بدهی این شرکت ها و واحدهای تولیدی از طریق تهاتر حل خواهد شد و این مساله را از تهران پیگیری خواهیم کرد.
دین‌پرست در خصوص اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، عنوان کرد: دستگاه های دولتی تعلل خاصی در اجرای مصوبات این کارگروه در استان خوزستان نداشته اند و از روند اجرای مصوبات راضی هستیم اما در زمینه شبکه بانکی، ابهاماتی در خصوص حدود اختیارات وجود دارد که باید به سرعت برطرف شوند.
وی ادامه داد: براساس بررسی‌های انجام شده از سوی سازمان صمت خوزستان، ۷۰ واحد تولیدی راکد و غیرفعال در خوزستان قابلیت احیا و بازگشت به چرخه تولید را دارند که در این زمینه باید دستگاه‌های اجرایی و شبکه بانکی کمک کنند و این واحدها مجددا به چرخه تولید بازگردند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی دارای پرونده قضایی گفت: ۱۳ واحد تولیدی در این زمینه شناسایی شده و قرار است تا اسامی آن‌ها در اختیار دادستان استان قرار بگیرد و به وضعیت آن ها رسیدگی و مشکلات حل شود.
دین‌پرست در خصوص آخرین وضعیت طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد عنوان کرد: ستاد تسهیل می‌تواند به تکمیل واحدهای تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد کمک کند اما این مساله مشروط به آن است که حجم سرمایه‌گذاری انجام شده در طرح بیش از یک هزار میلیارد تومان باشد. در این زمینه با توجه به وضعیت خوزستان، به واحدهای تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و ارزش سرمایه‌گذاری بالای ۵۰۰ میلیارد تومان کمک خواهیم کرد تا نسبت به تکمیل طرح ها اقدام شود.
وی با بیان اینکه در خوزستان ۷۶ واحد تولیدی تحت تملک بانک ها است، افزود: یک ماه به بانک ها فرصت داده شده است تا طبق دستورالعمل مصوب شورای پول و اعتبار، برنامه‌ریزی لازم را برای بازگشت این واحدها به چرخه تولید و اشتغال انجام دهند.  
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با اشاره به پیگیری ها برای حل مشکلات شرکت نیشکر هفت تپه گفت: قرار است تا در بحث تامین منابع مورد نیاز برای پرداخت حقوق کارگران نیشکر هفت‌تپه، وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت تعاون پیگیری های لازم را برای پرداخت حقوق کارگران انجام دهند. تلاش خواهیم کرد تا در روند فعالیت فعلی شرکت نیشکر هفت تپه خللی وارد نشود.
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید